METROPOL
METROPOL

21 Aralık 2021

Akaretler'de Bağımsız Sanat Buluşması

one akaret

İstanbul’un önde gelen kültür sanat merkezlerinden Akaretler, yeni yıla bağımsız sanatçılar ile giriyor. Bilgili Holding ev sahipliğinde düzenlenen ve bağımsız sanatçıları desteklemek için oluşturulan yeni sanat etkinliği ONE AKARETLER, 27 bağımsız sanatçı, yaklaşık 140 sanat eseri ve 3 sanat inisiyatifi ile 20 Aralık – 5 Ocak tarihleri arasında Akaretler No: 37-39’da sanatseverler ile buluşuyor. 

One Akaretler ile bağımsız sanatçıları desteklemek için yeni bir platform oluşturmayı hedefleyen Bilgili Holding, yeni yıl ruhuyla sanatı harmanlayarak izleyicilere keyifli bir deneyim yaşatıyor. Begüm Güney’in küratörlüğünü üstlendiği seçkide farklı disiplinlerde eserleri sanatseverler ücretsiz olarak ziyaret edebilecek.

ONE AKARETLER'e Katılan Bağımsız Sanatçılar ve Sanat İnisiyatifleri listesi ise şöyle: 

Şahsenem Altıparmak, Oğulcan Arslan, Şeyma Barut, Duygu Deniz Bilgin, Yılmaz Bulut, Yağmur Çalış, Güneş Çınar, Volkan Dinçer, Yağmur Doğan, Bawer Doğanay, Delal Eken, Reach Geblo, Songül Girgin, Dilara Göl, Yekatryna Grygorenko, Zeynep Tunçel Kahyaoğlu, Serhat Kır, Pınar Marul, Gözde Mulla, Emrullah Örünklü, Muaz Özden, Aşir Can Turuthan, Deniz Varlı, Nergiz Yeşil, Gülnihal Yıldız, Pınar Yılmaz 

Sanat İnisiyatifleri: Are Projects, Noks Art Space, Israil Indie Photography Group Gallery

 

ETİKETLER: SANAT ETKİNLİKLERİ , ONE AKARET