30 Eylül 2021

Dua Lipa, Versace Defilesinde Büyük Bir Saç Dönüşümü Başlattı

YAZI: LAUREN VALENTİ

DERLEYEN: ILGAZ GÖKIRMAKLI

dua lipa
Getty Images

Dua Lipa, geçtiğimiz hafta Milano’da gerçekleşen Versace defilesini, tam anlamıyla bomba gibi açıp kapatmakla kalmadı, aynı zamanda sürpriz bir saç dönüşümüne de imza attı. Büyük boy gökkuşağı çengelli iğneler ve tek tarafı dekolteli asimetrik bir etekle podyuma çıkan süper starın, imzası haline gelen koyu saçları gözle görülür şekilde daha uzundu.

Bu ekstra uzunlukta imzası bulunan saç stilisti Guido Palau, “Donatella'nın sevdiği bu düzlüğü, abartılı uzantılarla vurguluyoruz.” diyerek görünümün detaylarını açıklıyor. Lipa’nın, makyaj sanatçısı Pat McGrath imzalı limon yeşili göz kapaklarını vurgulayan Palau, “Gerçekten klasik bir saç stili ama biz onu aşırı göstermeye çalıştık.” diyor.

dua lipa

-

Palau, Catherine Deneuve imzalı bu stili, daha "modern ve fütürist” bir dokunuşla kalıcı referansa dönüştürdü. Saçın orta paneli, hacimli bir etkiye sahip olmak yerine kafa şekline göre düz bir şekilde şekillendirildi. Ayrıca Palau, şık bir doku elde etmek için her bölümü düzleştirirken saç spreyi kullandı. Kusursuz görünümümde imzası bulunan bir diğer şey ise saç mumuydu. Son olarak, arkaya sabitlenmiş tek bir altın toka ile görünüm tamamladı.

Versace'nin zamansız, “va-va-voom” saçlara yaptığı bu son görünümü, Z kuşağının ilham perisinden daha iyi kim sergileyebilirdi ki? Unutmayın; “Bu Dua’nın dünyası ve hepimiz onun içinde yaşıyoruz!"

 

ETİKETLER: #DUALİPA , VERSACE