19 Şubat 2019

Burberry Güzelliğinde Rol Çalan Kıvrımlı Saçlar

YAZI: EKİN KURBETÇİ

burberry-london-fashion-weekhair-beauty-guido-palau-runway

Fotoğraf: GoRunway

Londra şehir hayatının olmazsa olmaz bir parçası da ıslak saçlar. Yağmurun rutin kabul edildiği Burberry üssünde markanın 2019-20 Sonbahar/Kış podyumunda da ıslak saçlar en editoryel formuyla karşımıza çıkıyor. Defileden rol çalan bu güzellik hamlesi ünlü saç artisti Guido Palau’nun elinden çıkma.

burberry-london-fashion-weekhair-beauty-guido-palau-runway

Fotoğraf: @guidopalau

Geçtiğimiz sezon Alexander McQueen defilesinde modellerin şakaklarında dağılan parlak tutamları Guido bu sezon Art Nuveau’dan esinlenerek daha dekoratif formlarla yorumlamış. Ancak kıvrımlarla şekillendirilip sabitlenen bebek saçların Latin ve siyahi kültürlerde önemli bir yer taşıdığını da belirtelim.


 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör

Pat McGrath (@patmcgrathreal)'in paylaştığı bir gönderi ()

Günümüzün genç ve sokak kültürünü yeniden yorumlayan Ricardo Tisci’nin Burberry koleksiyonunu Guido Palau da Londra saçlarını, yenilikçi ve artistik motiflerle yükselterek mükemmel bir birliktelikle tamamlamış. Defilenin teması ‘Tempest’ ile uyum içinde olan saç modelleri, Redken ürünleriyle kalıcı ve göz alıcı formlarına kavuşmuş. Bebek saçlarınızı nasıl şekillendireceğinizi düşünüyorsanız, Guido Palau’nun Burberry için tasarladığı yüksek moda ıslak saçlar size ilham versin.

ETİKETLER: BURBERRY , LONDRA MODA HAFTASI , LFW , 2019-20 SONBAHAR/KIŞ