METROPOL
METROPOL

07 Ekim 2021

Diana Ross’tan Saykedelik Buluşma

YAZI: DENİZ MİRAY PETRİNİ

Diana ross, tame impala

Geçtiğimiz Mart ayında 77’inci yaşını kutlayan Diana Ross, yeni bir albümle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. 15 yıllık bir aranın ardından tekrar stüdyoya giren şarkıcı, Covid-19 döneminde başladığı albümde pek çok değerli isimle çalıştı. Jack Antonoff, Jimmy Napes, Tayla Parx ve Spike Stent gibi isimlerin yer aldığı proje, içinde başka sürpriz isimleri de barındırıyor.

Diana ross, tame impala

@tameimpala

2007’de Kevin Parker tarafından kurulan Avustralyalı saykedelik rock müzik grubu Tame Impala da bunlardan biri. Ross’a yakın bir kaynaksa haberi şu şekilde kısmen doğruluyor; “Diana, 77 yaşında olabilir ama o her zaman müzikal sınırları zorlamayı ve kendine meydan okumayı sever. Üstelik müzik türlerinin icat edilmesini ve birbirleriyle harmanlanmasını seviyor. Bu yüzden Tame Impala’yla birlikte çalıştığı için hem çok mutlu hem de hayranlarının duyması için sabırsızlanıyor.”

Henüz duyumlar dışında iki taraftan da net bir açıklama gelmese de Diana Ross’un müzikal vizyonunu düşündüğümüz zaman bu birlikteliğin kesinleşme ihtimali oldukça yüksek.

ETİKETLER: DİANA ROSS , TAME IMPALA , MÜZİK , ALBÜM , POP , SAYKEDELİK