METROPOL
METROPOL

01 Şubat 2022

Coldplay'den Yeni Albüm Müjdesi

YAZI: DİLRUBA KARAKÖSE

22-01/31/screenshot-wwwvoguecom-20220131-13_21_20.png

Fotoğraf: Corbis

Müzik dünyasının en başarılı rock gruplarından Coldplay, 1996 yılından beri çıkardığı pek çok albümle listelerde ilk sıralara yerleşirken Viva la Vida, Yellow ve Clocks gibi yıllar geçse de unutulmayan parçalara da imza atmış durumda. Ancak grubunun solisti Chris Martin, geçtiğimiz ay hayranlarını üzecek bir açıklamada bulunarak Coldplay’in 2025 yılında müziği bırakma kararı aldığını duyurdu.

Geçtiğimiz gün katıldığı Ellen Degeneres Show’da bu kararın doğru hissettirdiğini söylerken Bence turnelere devam edeceğiz, her zaman bir grup müzisyen ve arkadaş olarak da birlikte olacağız. Ama bence albümlerimizin hikayesi o zaman sona eriyor. diyerek bu kararlarının arkasındaki düşünceyi açıklıyor. Yine de haberler bununla sınırlı değil.  

Zira grup her ne kadar müziği bırakma tarihlerini açıklasalar da bu süre zarfında yeni şarkılar üretmeye devam edecek. Hatta ufukta bizleri bekleyen üç albüm bulunuyor. Dokuzuncu stüdyo albümleri Music Of The Spheres'i Ekim 2021'de yayınlayan Coldplay, böylece 12. albümleriyle müzik kariyerlerini noktalayacak.

ETİKETLER: COLDPLAY , MÜZİK