METROPOL
METROPOL

07 Temmuz 2022

Beyoncé'nin Yeni Albümü Renaissance Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

YAZI: ILGAZ GÖKIRMAKLI

Beyonce

Parkwood Entertainment ve Columbia Records'un izniyle

Beyoncé, yeni albüm ya da bir proje öncesinde asla çok fazla bilgi vermez, ipuçlarıyla iletişim kurar, sadık hayranların alıp incelemesi için küçük ekmek kırıntıları bırakır. İşte altı yıl sonra yayınlanacak ilk solo albümüRenaissance hakkında bildiğimiz her şey.

Her şeyden önce dans! 

British Vogue'un Beyonce ile yaptığı kapak röportajı için baş editör Edward Enninful yeni albümü deneyimleyen ilk kişilerden biri oldu. Albümü 80'ler ve 90'ların sonunun geçtiği yıllara, gençliğinin kulüplerine geri götüren "yükselen vokalleri ve şiddetli vuruşları" olan olarak anlattı. Albüm için “Dans pistinde pek çok kişiyi birleştirecek müzik, ruhunuza dokunan müzik”te retro-fütürizm'in paralel notalarını bekleyin diyebiliriz.

Tarih belirlendi - daha önce duyma şansınız olsa da

Müzik şirketi Tidal aracılığıyla duyurulan Renaissance, ilk kez 29 Temmuz'da çıkacak. Kaydın ilk single'ı Break My Soul'un 21 Haziran'da gece yarısı prömiyeri yapması bekleniyordu, ancak yaklaşık üç saat önce Tidal aracılığıyla paylaşıldı. Aynı şey albüm için de olabilir mi dersiniz?

Beyonce

F:Rafael Pavarotti

Yeni albümünün şarkı listesi hakkında neler biliyoruz?

Beyoncé, 21 Haziran 2022'deRenaissance'ın ilk single'ı Break My Soul'u piyasaya sürerek yeni dönemini başlattı. Şarkı, tam bir yaz şarkısı olarak çoktan dinleme listelerimizdeki yerini aldı ve defalarca dinlemekten kendimizi alamıyoruz. Albümde ayrıca 16 yeni şarkı olduğu duyuruldu. Muhtemelen daha fazlası da gelecek.

Beyonce

Parkwood Entertainment'in izniyle

Bir albüm kapağından çok daha fazlası

Beyoncé, albümün kapağını albümün yayınlanmasından bir ay önce paylaştı. Kapakta, Beyoncé parıldayan gümüş bir atın üzerinde oturuyor ve iskeletten ilham alan vücut mücevherleriyle göz kamaştırıcı bir görünüme bürünüyor. Şarkıcı Instagram paylaşımında "Bu albümü oluşturmak bana dünyanın korkunç bir döneminde hayal kurabileceğim ve kaçış bulabileceğim bir yer sağladı" ifadelerine yer verdi.

 

 

ETİKETLER: BEYONCE