METROPOL
METROPOL

28 Nisan 2021

Beyoncé’den Mesaj Var

YAZI: DENİZ MİRAY PETRİNİ

beyonce,lemonade,albüm 

Beyoncé’nin altıncı stüdyo albümü Lemonade, henüz yayınlanmadan oldukça ses getirmeyi başarmış nadir çalışmalardan biriydi. Kadınların gücünü ve iyileşme yolculuğunu konu alan albüm, Beyoncé’nin özel hayatı hakkında da ipuçları veriyordu. Spot ışıklarının altında daima kusursuz bir hayat sürdüğü düşünülen ünlü isimlerin de aslında benzer süreçlerden geçebildiğinin, benzer yaralar alabildiğinin bir yansıması olan bu çalışma içinde barındırdığı şarkı isimleriyle de gereken mesajı veriyordu.

beyonce,lemonade,albüm

@beyonce

Sezgi, inkar, öfke, arınma gibi güçlü kelimelerin kullanıldığı görsel albüm Jay-Z ve Beyoncé arasında yaşananlara da gönderme niteliğinde olduğu için oldukça uzun süre ardında yatan gerçek hikaye çözülmesi keyifli bir bulmacaya dönüşmüştü. Sadakatsizlikle başlayan ve affetmeyle devam eden müzikal yolculuk son olarak “umut” parçasıyla birlikte kapanışı daha pozitif bir yaklaşımla yapıyordu.

Geçen 5 yılın ardından ise yarattığı hissin kalıcılığı Beyoncé’nin de instagram hesabı üzerinden şu sözlerle kendini kanıtlıyor; “Bu albümün bu kadar fazla insanla derinden uyuşmasına minnettarım. Bu sanat çalışmasını gerçekleştirmemde ilham kaynağı olan bütün güzel ruhlara teşekkür ediyorum. Lemonade’in beşinci yılını kutlarken herkesin sevmeye, iyileşmeye, dönüşmeye, affetmeye ve yükselmeye devam etmesini sonuna kadar destekliyorum.”

ETİKETLER: BEYONCE , JAY Z , LEMONADE , MÜZİK