METROPOL
METROPOL

17 Haziran 2022

Beyoncé, Yeni Albümü Renaissance'ı Duyurdu

YAZI: ILGAZ GÖKIRMAKLI

Beyonce- Renaissance

F: Tyler Mitchell, Vogue, Eylül 2018

Kraliçe geri dönüyor!

Son birkaç gündür Beyoncé'nin resmi web sitesinde dikkat çeken güncellemeler dikkatimizi çekiyor ve tüm bu hamlelerin yeni albümün ipuçları olduğunu tahmin ediyorduk. Nihayet beklenen açıklama geldi. Beyoncé 2016'daki Lemonade'den bu yana ilk uzun soluklu çalışması olacak yeni albümü Renaissance'ı duyurdu. Resmi açıklamayla birlikte her şey netleşmiş oldu; yeni albümünün adı ve çıkış tarihi resmen açıklandı.

Beyoncé, sosyal medya hesaplarında “act i… RENAISSANCE” sözlerini paylaştıktan sonra, Spotify, Apple Music ve Tidal (eşi Jay-Z'ye ait) gibi yayın platformları da aynı ifadeleri içeren minimalist sanat eserleri yayınladı ve hayranlarla paylaştı. Apple Music listesi, projenin 16 parçadan oluşacağını gösteriyor.

2016'dan beri Beyoncé'yi film müziği çalışmalarıyla izledik. Şarkıcı, Jay-Z ile Everything Is Love ve The Lion King film müzikleri albümlerini çıkartmıştı. 2021’de ise, Serena ve Venus Williams'ın babası Richard Williams'ın biyografisi olan King Richard filmi için kaydettiği Oscar adayı şarkısı Be Alive ile karşımızdaydı. RENAISSANCE, Beyoncé'nin, Yılın Albümü, Yılın Kaydı ve Yılın Şarkısı dahil olmak üzere dokuz GRAMMY adaylığı alan ve En İyi Kentsel Çağdaş Albüm ve En İyi Müzik Videosu ile evine dönen çığır açan 2016 rekoru Lemonade'den bu yana ilk albümü olması yönüyle de merakımızı artırıyor.

29 Temmuz’da piyasaya çıkacak albüm için takvimlerinizi işaretlemeyi unutmayın. Geri sayım başlasın!

 

 

 

ETİKETLER: BEYONCE , RENAİSSANCE