METROPOL
METROPOL

15 Mart 2021

2021 Grammy Ödülleri'nin Ardından

YAZI: ILGAZ GÖKIRMAKLI

 Beyonce© Robert Gauthier

Beyoncé sürprizi

Beyoncé'nin Grammy'lere katılacağı bile net değildi, bu yüzden aday gösterildiği bir kategoriyi açıklarken, kameranın seyirci arasında otururken rastgele pan yapması gecenin en komik anlarından biriydi, Beyoncé BURADA! Tarihe geçtiği geceye Jay-Z ile katılan Beyoncé, görünümüyle yine göz kamaştırdı.

Bir Rekor da Taylor Swift’ten

Megan Thee Stallion'un "Savage (Remix)" filmindeki asistanı ve en iyi R&B performansı olarak "Black Parade" için kendi galibiyetiyle Beyoncé, 28 ödülle Grammy tarihindeki en kazanan kadın olarak tarihe geçti. Ama rekor kıran tek sanatçı o değildi: Taylor Swift'in Folklor dalında Yılın Albümü galibiyetiyle Swift, bu ödülü üç kez kazanan ilk kadın oldu. Swift ilk kez 2010'da "Fearless" ve daha sonra 2016'da "1989" ile ödülü kucaklamıştı. Şarkıcı hayranlarına, işbirlikçilerine, Laura Sisk, Jack Antonoff, Aaron Dessner ve erkek arkadaşı Joe Alwyn'e teşekkür etmeyi ihmal etmedi.

Blue Ivy Carter İlk Grammy Ödülünü Kazandı

Beyoncé 28 ödülle Grammy tarihinde en çok ödül kazanan kadın olarak tarihe geçerken, dokuz yaşındaki kızları Blue Ivy Carter'ın, annesi Beyonce ve Wizkid ile çektiği "Brown Skin Girl" klibi "En iyi müzik videosu" ödülünü kazandı. Carter, Grammy tarihinde ödül alan en genç ikinci kişi oldu. Beyoncé gecenin son ödülü için sahneye çıktığı sırada “Kızımın izlediğini biliyorum. Seninle gurur duyuyorum. Annen olmaktan onur duyuyorum,” diyerek kızını tebrik etti.

Billie Eilish’ten Megan Thee Stallion’a Methiyeler

Billie Eilish yalnızca 19 yaşında olan bir şarkıcı olması bir yana, herhangi bir şarkıcı için hayalleri süsleyen bir başarıya imza atarak, “Everything I Wanted” ile Yılın Kaydı Ödülü’nü kazandı. 2021 Grammy Yarışmasında Yılın Rekorunu Kazandı. Billie, kabul konuşmasında şaşkınlığını dile getirerek başladı ve geri kalanında "Bunu hak ediyorsun. Bir kraliçesin, seni ne kadar sevdiğimi düşünerek ağlamak istiyorum. Çok güzelsin. Çok yeteneklisin. Dünyadaki her şeyi hak ediyorsun. Bu ödül senin için geliyor," diyerek Megan Thee Stallion’a methiyeler dizerek devam etti. Eilish’in sözleri 2017 yılında Adele’in ödül aldıktan sonra Beyoncé hayranlığını dile getirdiği konuşmasını hatırlattı.

Megan Thee Stallion’den Bir İlk

Billie Eilish’in övgüleri elbette boşuna değildi. Şarkıcı ve söz yazarı Megan Thee Stallion "En iyi yeni sanatçı" ödülünü alırken, aynı zamanda "En iyi rap şarkısı" ödülünü kazanan ilk kadın oldu.

Harry Styles

Getty Images

Harry Styles: O Bir Trendsetter

Üç Grammy adaylığı olan Styles, “Watermelon Sugar” ile En İyi Pop Solo Performans ödülünü kazandı. Bu, şarkcının ilk Grammy'si oldu. En az bunun kadar dikkat çekici bir diğer şey ise şarkıcıya eşlik eden yeşil ve mor tüylü atkıları oldu.  Styles bizi yine şaşırtmadı ve kesinlikle 2021’nin trendini belirledi.

 

ETİKETLER: 2021 GRAMMY ÖDÜLLERİ