23 Mayıs 2022

Kourtney Kardashian’ın Dolce&Gabbana İmzalı Gelinliği

YAZI: ELISE TAYLOR

DERLEYEN: DİLRUBA KARAKÖSE

22-05/23/screenshot-mediavoguecouk-20220523-09_23_48.png

Fotoğraf: Ellen Von Unwerth

Geçtiğimiz gün Kourtney Kardashian ve Travis Barker, İtalya'nın Portofino kentinde görkemli bir törenle evlendi.

Gelin, 1960'ların İtalyan iç çamaşırlarından ilham alan benzersiz bir Dolce&Gabbana Alta Moda dantel ve saten korse mini elbise giyerken, bu tasarıma geniş bir duvak eşlik etti. Uzun duvağa sahil kasabasının Akdeniz bahçelerinden ilham alan çiçekler ve Meryem Ana tasviri işlenmişti. Barker'ın dövmelerinden birine dayanan dini ikonografiye, "aile sadakatine saygı" yazan metin eşlik ediyor. Kourtney Kardashian ayrıca gelinliğini bir çift tül eldiven ve dantel topuklu ayakkabılarla tamamladı. Kardashian, Vogue'a verdiği röportajda “Elbiselerimi Domenico ve Stefano ile tasarlamak her yönden gerçekleşen bir rüyaydı.” diyor. Barker'ın siyah kruvaze takım elbisesi de İtalyan modaevinin imzasını taşıyor. Çiftin düğünlerinin portreleri ise moda fotoğrafçısı Ellen Von Unwerth imzası taşıyor. 

Düğün, Domenico Dolce ve Stefano Gabbana'nın pastoral arazisindeki Villa Olivetta'da gerçekleşti. Yüzyıllık konut, mazgallı bir gözetleme kulesi, açık havada yemek yemek için teraslar ve kristal Akdeniz'in panoramik manzarasını içeriyor. Yamaç arazilerinde zeytin, okaliptüs ve selvi bahçeleri, romantik yollar ve doğal düğümlü dallardan yapılmış çitler mevcut. Peki, iç mekan tasarımı? Tahmin edilebileceği gibi, maksimalist bir hava söz konusu. Vogue editörü Hamish Bowles, 2005'te burayı ziyaret ettiğinde estetiği “Alice’in tavşan deliğinin dibinde gerçeküstü Harikalar Diyarı'na inişi” ile karşılaştırmıştı.

22-05/23/screenshot-mediavoguecouk-20220523-09_24_16.png

Domenico Dolce, Kourtney Kardashian'ın düğün görünümüne son dokunuşlarını yapıyor. Fotoğraf: Dolce & Gabbana

Düğüne katılan isimler arasında ise kız kardeşler Kim, Khloe, Kendall, Kylie, çocuklar Mason, Penelope ve Reign ve Kris Jenner vardı. Kim ve Kylie'nin en büyük çocukları North ve Stormi, Barker'ın oğlu Landon, kızı Alabama ve üvey kızı Atiana De La Hoya da düğüne katıldılar.

22-05/23/screenshot-mediavoguecouk-20220523-09_24_28.png

Akşam yemeğinde Kardashian, burada görülen daha kısa bir duvak taktı. Fotoğraf: Kourtney Kardashian

Nikahları adeta Dolce Vita olayının zirvesiydi; hafta sonu, Cuma günü Ristorante Puny'de bir hoşgeldin yemeği ile başladı ve Cumartesi öğleden sonra tekne gezisiyle devam etti. Haftalar önce çift, Milano'daki Dolce & Gabbana atölyesinde, Domenico Dolce’nin gözetiminde kendi özel görünümlerini denedikleri son bir provaya katıldı.

ETİKETLER: DOLCE&GABBANA , KOURTNEY KARDASHİAN , TRAVİS BARKER