03 Ağustos 2022

Yazma Tutkusuna Yüksek Moda Desteği

YAZI: DİLRUBA KARAKÖSE

22-08/03/2-4-5.jpg

Yüksek moda üyeleri, sadece hakimiyet kurdukları alanla sınırlı kalmadan farklı disiplinlere de destek vermeyi kendilerine amaç edinmiş durumda. En azından içlerinden bazıları öyle ve Maison Valentino da bunlardan biri. Modaevinin yakın markajına aldığı konu ise kitaplar ve tabii yeni nesil yazarlar. Bu amaç doğrultusunda da geçtiğimiz yıl Tomi Adeyemi ile güçlerini birleştirmişti.

22-08/03/1-4-5.jpg

New York Times’ın En Çok Satanlar Listesi’ne girmeyi başaran, aynı zamanda Nebula Ödülü’nün de sahibi olan Adeyemi, Children of Blood and Bone ve devam kitabı Children of Virtue and Vengeance ile tanınıyor. Gelelim Maison Valentino ve genç yazarın yeniden buluşmasına. The Writer’s Roadmap isimli projenin devamı için tekrar bir araya gelen ikili, öğrencileri teşvik etmeye ve desteklemeye kendilerini adarken, aynı zamanda onların orijinal fikirlerini destekleme amaçlı da burs sağlıyor.

The Writer’s Roadmap projesi, yetersiz kaynaklara sahip topluluklardan gelen yetenekli öğrencileri topluma geri kazandırma yaklaşımıyla Valentino ve edebiyat dünyası arasında devam eden ve sürekli genişleyen bir diyaloğu sürdürüyor.

ETİKETLER: MAİSON VALENTİNO , TOMİ ADEYEMİ , THE WRİTER’S ROADMAP