03 Şubat 2016

Vogue Türkiye Koşu Klubü için Boğaz'da Sportif Bir Gün

YAZI: SEDEN MESTAN

Günlük hayatın, işleri peş peşe yığan koşuşturmalı ritmine kapılan pek çokları için vakit yok ama bahane çok. Hele ki söz konusu spor yapmak olunca... Mekandı, ekipmandı, kondisyondu derken tüm zorunluluklar başlı başına bir yorgunluk sebebi olarak sizi o yumuşacık koltuğunuza yığıveriyor. Oysa azıcık motivasyon bile bütün şehri, size özel bir spor salonu kılmaya muktedir.

 Nike VTKK

Çoğumuzun kafasında gösterişli özel davetlerle özdeşleşen Esma Sultan Yalısı’nı, Nike Women Week’in 29 Ocak’taki final etkinliği kapsamında dinamik bir mekan haline dönüştüren de tam olarak buydu aslında. Evet, bütün güne yayılan etkinlik boyunca enerjinin her daim yüksek kalmasında Boğaz’ın masmavi manzarasının payı büyük ama aynı amaçla bir araya gelen insanların birbirine yaydığı güçlü motivasyon duygusu o gün başroldeydi. Hem profesyonel hem de amatör, yüzlerce kadın sporcu, Esma Sultan Yalısı’nı hareketlendirmeye kararlıydı.

Nike VTKK 

Vogue Türkiye Koşu Kulübü olarak üzerinde isimlerimizin yazdığı özel tişörtlerimizi üzerimize geçirdiğimiz an motivasyonumuz zaten gelip bizi bulmuştu ama yorulmak kavramıyla yakından uzaktan bir ilişkilerinin bulunmadığına inandığımız NTC eğitmenlerinin gösterdiği egzersizlerin peşine takılınca adeta somutlaşarak aramızda dolaşır oldu. Artık ona uymaktan başka çare yoktu. Yorucu muydu? Evet ama böylesine tarihi güzelliklere ev sahipliği yapan bir mekanda spor yapmanın keyfi de her zaman yaşanmaz. 

Nike VTKK

Final etkinliğindeki sürpriz ise spora olduğu kadar dizi izlemeye de düşkün biz VTKK üyelerini tam kalbinden vurdu. 1 Şubat’tan 21 Mart’a kadar nike.com'da her pazartesi yeni bir bölümü yayınlanacak ‘Margot Lily’e Karşı’ dizisini ilk izleyenlerden olmak, bizim için günü daha da keyifli kıldı. Hangimizin Margot, hangimizinse Lily olduğuna karar vermekte zorlansak da yeni bağımlılığımızla tanışmanın mutluluğunu yanımıza alarak Esma Sultan Yalısı’ndan ayrıldık.

ETİKETLER: NİKE , VTKK , #GEÇTİMKENDİMİ