23 Mart 2019

Tim Walker: Wonderful Things Sergisine Doğru

YAZI: ZEYNEP GÜR

tim walker

Fotoğraf: Victoria & Albert Museum Fotoğraf Arşivi

Victoria & Albert Museum'ın sanat ve moda ajandasında öyle isimlerin adı geçiyor ki, heyecan katsayımızın artmaması mümkün değil. Dior'dan sonra sahneye 25 yılı aşkın kariyerinde hayal gücümüzü durmadan yerle bir eden moda fotoğrafçısı Tim Walker geçiyor dersek eğer, bu haklı heyecanımıza ortak olursunuz diye tahmin ediyoruz. 

İkonik fotoğrafçı Tim Walker'ın rüyalar alemine ait sürreal karelerin sergileneceği Tim Walker: Wonderful Things sergisitasarımcı Shona Heath ve Tim Walker'ın ortak çalışması. Sanatçının 300'den fazla işinin fotoğraf severlerin servisine sunulacağı sergide, Tim Walker'ın kamera arkasından kesitler, fotoğraf setleri ve henüz yayınlanmamış eserleri yer alacak. 

Fotoğraf dehası sergiyle ilgili şunları söylüyor: "Bana kalırsa, V&A her zaman hayallerin gerçek olduğu, yeryüzündeki en ilham verici yerlerden", ve sözlerine devam ediyor, "Bu sergiye hazırlanmakla geçen 3 yıllık zaman diliminde kendimi sürekli yeni keşif rotalarında buldum, ve bu gerçekten heyecan vericiydi." 

Tim Walker'ın Wonderful Things sergisi 21 Eylül 2019 - 8 Mart 2020 tarihleri arasında fotoğraf tutkunlarına kapılarını açacak. Neyse ki sayılı gün çabuk geçiyor!

ETİKETLER: TİM WALKER