08 Kasım 2016

Tamponlarda Teknolojik Devrim: Bluetooth Özelliği

YAZI: İNAN KIRDEMİR

İçinde bulunduğumuz teknolojik çağda neredeyse her şey mümkün. Teknolojinin sihirli ellerinin değmediği tek bir alan dahi yok. Güzellik ve bakım ürünlerinin birçoğu teknolojik devrimden nasibini almış durumda. Bazen gereksiz bulduğumuz, ama çoğu zaman hayatımızı kolaylaştıran icatlar serisine bir yenisi daha eklendi: Bluetooth özelliği olan tamponlar.

TamponFotoğraf: Pinterest

Kulağa oldukça şaşırtıcı geldiği konusunda hemfikiriz ama duvarlarını inovasyon çılgınlığıyla örmüş bir dünyada imkansız diye bir şey yok. Bu dijital tamponların henüz hayat kurtarıp kurtarmayacağı belli değil, fakat gayet kullanışlı göründüklerini söyleyebiliriz.

Öncelikle olası kafa karışıklıklarını önlemek için açıklayalım: Dijital tampon cihazını vücüdunuza yerleştirmenize gerek yok. Bluetooth özelliği taşıyan bir çip, ince bir iplik sayesinde tampon ile bağlantı kuruyor. Bu çipi, pantolononuzun veya eteğinizin iç kısmında, rahatlıkla saklayabilirsiniz. Akıllı telefonlarınıza indireceğiniz uygulamayla, çipten gelen bilgiler doğrultusunda tamponunuzun ne zaman değişmesi gerektiğini anında öğrenenbileceksiniz. Detaylı bilgi için aşağıdaki videoyu izlemeniz yeterli.

 

ETİKETLER: TAMPON , BLUETOOTH

İlgili Başlıklar