06 Ocak 2020

Şehirde Boyutlar Arası Yolculuk: Lights Out Neon

neon

2018 yılından beri farklı mekanları neonun çarpıcı etkisiyle buluşturan Lights Out Neon, üç boyutlu eserlerin, sonsuz ayna tasarımlarının ve ilham verici neon çalışmaların buluşma noktası haline gelmiş durumda. Open Haus Istanbul, Beymen, Soho House ve Kolektif House gibi mekanlarla yaptığı işbirlikleriyle şehrin dört bir yanından bildiren markanın kurucusu Tayfun Barış Özatakul, neonun popülaritesini sanatla ve mimariyle harmanlayarak nostaljik bir atmosfer sunuyor.

Lights Out Neon'un rotası her daim sanata ve mimariye çevrili. Misal, genç sanatçı Sarp Kerem Yavuz ile 2018 yılında işbirliğine imza atan Lights Out Neon'un 14 farklı parçadan oluşan çarpıcı koleksiyonu Contemporary Istanbul'da sergilenmişti. Sanatla temasını o günden beri koparmayan Lights Out Neon, bugünlerde Anna Laudel Gallery çatısı altında eserlerini sergilemeye devam ediyor. 

"We are here when the lights out" mottosuyla kurulduğu ilk günden itibaren neon tutkunlarını karanlık tarafa çağıran Lights Out Neon ile simülasyon-vari atmosferlerin kapısını aralamaya ne dersiniz?

ETİKETLER: NEON , LİGHTS OUT NEON