05 Mart 2018

Oscar'da Meşhur Bir Türk Lezzeti: Adana Kebap!

YAZI: CAN REMZİ ERGEN

90. Akademi Ödül Töreni'nin hemen ardından gerçekleşen Governors Ball’da bu sene ünlü şef Wolfgang Puck’a bu iki Türk şef eşlik etti. Şefler, 3 ünlü türk lezzetini 1500 misafire sundu. 

oscarsGovernors Ball'da servis edilen içli köfte

 “Spago İstanbul açıldığından beri sevgili Wolfgang’a Oscar Ödül Töreni'nde Adana Kebabı ikram etmesini rica ediyordum. Sevgili Barbaros Tapan da Los Angeles’da 5 yıldır ünlü şefi Türk yemeklerini ikram etmesi için ikna etmeye çalışıyordu diyor Demet Sabancı Instagram hesabından paylaştığı, ünlü şeflerin yer aldığı video postunda. 

Bu hayal 90. Akademi Ödül Töreni'ninde nihayet gerçek oldu. Menüde üç Türk lezzeti servis edildi: Adana kebap, içli köfte ve de kabak tatlısı. Oscar töreninin mutfağında bu yemeklerin hazırlanmasını ise iki Türk aşçı Cihan Kıpçak ve Yiğit Mirzaoğlu sağladı.

oscars
Şef Yiğit Mirzaoğlu ve Şef Cihan Kıpçak Governors Ball için Adana kebap hazırlarken

Wolfgang Puck tam 23 yıldır Oscars Töreni’nin after party’si Governors Ball’un baş aşçılığını yapıyor. Organizasyonda her yıl elliye yakın lezzet 600 servis elemanı aracılığı ile 1500 kişiye servis ediliyor. Bir İstanbul hayranı olan Wolfgang Puck Adana kebabı servis etmekten dolayı duyduğu heyecanını yinelerken, çocukları acı sevmediği için evde Adana kebap pişiremediğine de yakınıyor.

oscarsOscar Töreni için hazırlanan Adana kebaplar

Puck kimsenin evine Oscar töreninden eli boş dönmesini istemiyor; ve bu yüzden de artık bir gelenek haline getirdiği çikolatadan Oscar’larını bu yıl da 1500 adet hazırlamış, hatta ilkini de Demet Sabancı’ya hediye etmiş.

oscarsWolfgang Puck hazırladığı Oscar çikolataları ile

Davete katılan bütün ünlülerin Adana kebabı sevip sevmediğini ise ileriki günlerde öğreneceğiz. 

ETİKETLER: OSCARS , WOLFGANG PUCK , GOVERNORS BALL , OSCAR2018