01 Temmuz 2017

Muhteşem Kumsalları ve Beyaz Mimarisiyle Cyclades Adaları

Ege denizindeki en ünlü ada grubu, dünyanın en güzel adalarından bazılarını içine alır! Muhteşem kumsallar, beyaz ve mavi mimari, geleneksel yaşam tarzı, halk müziği, sıcak ve misafirperver insanlar, Cyclades gezisini ömür boyu sürecek bir tecrübeye dönüştürüyor.

 paros


Paros

Paros, Cyclades adalarının merkezinde yer alır ve eşsiz doğal güzellikleri, geniş kumsalları, kristal deniz sulari ve çarpıcı sahneleri ile en popüler tatil beldelerinden biri olarak kabul edilir. Bu yerleşim yeri, iyi gelişmiş turizm altyapısına sahip kozmopolit bir tatil beldesidir.

Naousa

Paros'un en güzel köyü ve renkli balıkçı tekneleri, geleneksel beyaz evleri ve kafeteryalar, balık kulübü restoranları, barları ve kulüpleri ile kaplı dar sokakları bulunan en popüler destinasyonlarından biridir.

Pounta

Pounta, ekili tarlaları ile düz ova üzerinde uzanan bir kıyı köyüdür. Burası kitesurf ve rüzgar sörfü tutkunlarının en sevdiği yerdir. Bu şirin köy, Antiparos adasına doğru mükemmel bir manzara ve adaya direk feribot servisi sunmaktadır.

paros

Antiparos

Antiparos adası, Paros'un hemen yanında yer alan huzurlu ve sakin bir tatil tercih edenler için idealdir. Pounta köyünden 1 deniz mili, Paros'ta ki Paroikia'dan 4.5 deniz mili uzaklıktadır. Söz konusu köylerle feribot bağlantısı var.

Chora

Venedik kalesi etrafında inşa edilmiştir. Taş döşeli sokaklar, beyaza boyanmış sokaklar, çiçeklerle çevrili evler ve oldukça iri bir okaliptüs ağacına sahip merkez meydan, tipik ada stili bir görüntü oluşturur.

paros

Adadaki etkinlikler

- Kaloudia, Agios Ioannis, Sifneikos Gyalos, Stavros, Psaralykes, Glyfa, Plaka, Apantima, Kalargyros, Soros, Agios Sostis, Faneromeni, Livadi, Agios Georgios, Agios Spyridonas, Epitafios ve Monastiria plajlarında yüzme.
- Panteronisia'da, Despotiko adacıklarında ve deniz mağaralarındaki güzel plajlarda tekne turu.
- Dalış
- Mızraklı balıkçılık
- Chora'dan mağraya kadar (1.5 saat) veya Agios Georgios'tan mağaraya doğru (2.5 saat) yürüyüş.
- 5x5 Mini Soccer
- Chora limanından ayrılan gezi tekneleri ile ada turu.
- Agios Ioannis Theologos'da kamp.

Daha fazla bilgi için www.visitgreece.gr

 

ETİKETLER: YUNANİSTAN