15 Haziran 2021

Modada İnovasyon Dönemi

Uluslararası arenada kendini gösterebilecek moda profesyonelleri yetiştirmeyi hedefleyen Altier Academy, eğitimde teknoloji ve inovasyonu buluşturan “Moda 4.0” eğitim programıyla Z kuşağını moda sektörüyle buluşturuyor.

Altier academy

Milli Eğitim Bakanlığı akreditasyonu olan özel eğitim akademisi Altier Academy, öğrencilerini hem yurt dışında hem de yurt içinde moda sektörüne kazandırma misyonuyla pek çok eğitim programı sunuyor. Sağladığı bu eğitim programlarında teknik eğitimin yanı sıra, başarılı moda tasarımcıları ve markalarla da işbirlikleri yaparak moda dünyasının tüm dinamiklerini yakalıyor. Tasarım endüstrisine nitelikli genç yetenekler kazandırmayı önemseyen akademide, teknolojik olanaklardan fazlaca yararlanılıyor. Altier Academy Moda Eğitimleri Direktörü Emre Erdemoğlu, akademinin eğitim sistemini şöyle özetliyor: “Moda eğitimlerimize katılacak öğrencilerimizin eğitime katılma amaçları ve hedefleri bizim için çok önemli. Akademi olarak amacımız temel bir moda eğitimi vermek değil. Moda endüstrini ileriye taşıyabilecek niteliğe sahip profesyonellerin yetişmesini sağlamak. Hedefimiz sadece endüstrinin beklentilerini karşılamakla sınırlı değil; öğrencilerimizde endüstriyi daha ileri taşıyabilecek, yenilikçi fikirleri kurgulayabilen girişimci niteliği oluşturuyoruz.” Özellikle global başarı hedefi olan öğrencileri yüzde 100 eğitim bursuyla desteklediklerini söyleyen Erdemoğlu, akademi olarak en önemli hedeflerinin mezun olan tasarımcı adaylarının global başarılar kazanması olduğunu ekliyor.

Peki, Altier Academy’de nasıl öğrenci olabilirsiniz? Öncelikle başvuranların 19 – 35 yaş aralığında ve minimum lise mezunu olması gerekiyor. Bu sadece başvuru için ön koşul; ardından yazılı ve sözlü mülakat süreci başlıyor. Öğrenci adaylarının yazılı ilk mülakatında eğitime katılım amaçları, hedefleri, moda genel kültürüne hakimiyeti, hatta temel matematik ve geometri bilgisi ölçülüyor. Ardından yüz yüze mülakat sonrası öğrencilerin akademiye kabulüne karar veriliyor.

Altier academyAltier Academy tarafından uygulanmaya başlanan yenilikçi eğitim modeli “Moda 4.0”, son dönemde İtalya ve Fransa’daki üniversitelerin moda bölümlerinin müfredatında da yer alan bir sistem. Altier Academy, 2019 yılında kurduğu teknolojik altyapıyla Moda 4.0 sisteminin öncülerinden; eğitimin en önemli özelliğiyse yüksek teknoloji ve inovasyonu bir arada sunması. Bu öncü yatırım, yapay zeka ve yüksek teknolojinin küresel moda sistemini nasıl etkileyeceğinin de cevabı olarak karşımıza çıkıyor. Akıllı eğitim teknolojileriyle tasarlanmış eğitim ortamı sunan moda akademisi, Apple iMAC Lab, Gerber AccuMark 3D, JUKİ dijital üretim atölyesi ve fotoğraf stüdyosundan oluşan uygulama alanlarıyla öğrencilerine teknikleri deneyimleyerek öğrenme imkanı sağlıyor. Bu eğitimlerde öğrenciler 2D ve 3D kalıp hazırlama, dijital şablonlama, dijital kalıp oluşturma gibi yetkinlikler kazanıyor ve eğitim süresince tüm imkanları Altier Academy sağlıyor; öğrencilerin herhangi bir bilgisayar veya program alması gerekmiyor.

Eğitimlerin sonunda öğrencilere Milli Eğitim Bakanlığı onaylı ve resmi belge niteliği taşıyan sertifikalar veriliyor. Avrupa, Amerika, Kanada, Avustralya gibi ülkelerde geçerli bu sertifikayı aldıktan sonra, kullanacağınız ülkenin Milli Eğitim Bakanlığı’na başvurarak denklik belgenizi almanız yeterli.

ETİKETLER: ALTIER ACADEMY , VOGUE TÜRKİYE