15 Eylül 2016

Michelle Obama Kızları Malia ve Sasha İçin Endişeleniyor

YAZI: İNAN KIRDEMİR

Son günlerin en önemli olayından biri Michelle Obama’nın The Ellen DeGeneres Show’a katılmasıydı. Obama Ailesi’nin Beyaz Saray’dan ayrılmasına haftalar kala, bir şov programına katılıp endişelerinden, hayallerinden ve en önemlisi kendinden bahsetmesi doğal olarak manşetlere taşındı. Bir First Lady’nin kişisel ve gelecek hakkındaki korkularını paylaşması her gün tanıklık ettiğimiz bir durum değil. Michele Obama yaklaşan ayrılığın kızları için travmatik bir sürece dönüşmesinden endişeli.

Kızlarım Beyaz Saray’dan ayrılmaya hazır  hissediyor fakat neresi olursa olsun büyüdüğünüz yerden gitmek zorunda kalmak, sanıldığı kadar kolay değil. Yanımızda çalışan insanlardan eşimin ofisine, bu evdeki herkes ve her şey bizim için değerli.

Michelle ObamaFotoğraf: Getty Images Turkey

Obama’nın 15 yaşındaki kızı Sasha henüz okula devam ediyor, 18 yaşındaki Malia ise Harvard Üniversitesi’ne başlamadan önce bir yıl ara verecek. Kızlarının gayet farkında, bilinçli ve zeki olması Michelle Obama’yı bu ayrılık sürecinde teselli eden tek şey. O kızlarıyla gurur duyuyor ve ekliyor: "Onları tarif edemeyeceğim kadar çok seviyorum. Beyaz Saray’da yeterince anı biriktirdik. Her biri unutamayacağımız kadar kıymetli. Umarım kızlarımızı bundan sonrasına en iyi şekilde hazırlayabilmişizdir."

ETİKETLER: MİCHELE OBAMA , BARACK OBAMA , BEYAZ SARAY , WASHİNGTON