16 Haziran 2019

Kylie Jenner ile Işıltının Kalbinde

YAZI: MAYER RUS

FOTOĞRAF: DOUGLAS FRİEDMAN

MODA EDİTÖRÜ: LAUREN HOWELL

kylie jenner ev

Kylie Jenner evinin makyaj odasında; Frame kazak, Staud etek, Fendi ayakkabı giyiyor ve Brumani küpe ile Shay bilezik takıyor. Neon sanat eseri Beau Dunn imzalı. Moda editörü: Jill Jacobs.

Kylie Jenner, makyaj dünyasında yakaladığı başarının tadını, Los Angeles’taki pop cıvıltılarla bezeli, gençlik enerjisi fışkıran evinde çıkarıyor. 21 yaşındayken neyle meşguldünüz? İş aramak? Ücretsiz stajyerlik pozisyonlarına razı olup çalışmak? Yatağa dönüşebilen bir divan satın almak için araştırma yapmak? Kylie Jenner’ın bunlara vakti yok. Zira TV yıldızı, olağanüstü popüler girişimci, Jenner/ Kardashian ailesinin bu en genç ferdi, yaklaşık 800 milyon dolar değerindeki makyaj imparatorluğunu yönetmekle meşgul. Forbes dergisinin tahminlerine göre bu kadar genç yaşta kendi kurduğu şirketle milyarder olmayı başaran ilk insan olarak tarihe geçecek. Instagram’da 124 milyon takipçisi var, 2018’de kızı Stormi Webster’ın doğumunu müjdelediği fotoğraf tam 18 milyon beğeni aldı. Sözün özü; Kylie konuştuğunda herkes dinliyor.

kylie jenner ev

Oturma odasındaki Jean-Michel Basquiat eserini çevreleyen aynalar Wüd Furniture. Yves Klein sehpa üzerinde Tom Dixon altın vazo, Schumacher bukle döşemelik kaplı India Mahdavi koltuklar, süet puflar özel yapım.

Milyarderlik yolunda hızla ilerleyen bu hayat dolu süperstara layık bir ev yapma görevini üstlenen iç mimar Martyn Lawrence Bullard, “Kylie, şöhretin ve influencer tanımının doruğundaki isim” diyor. “Onun yaşında kazanılmış böylesi bir başarı insanı hayrete düşürüyor.” Kylie’nin evi, Los Angeles banliyösü Hidden Hills’de yer alıyor, şöhretli annesi Kris Jenner ve kardeşlerinin yaşadıkları yere oldukça yakın. Bullard, “Bu projeye başladığımızda daha alkol almaya yaşı tutmuyordu, bu onun yetişkin olarak ilk yuvası” diyor.

kylie jenner ev

Damien Hirst’ün I Love You serisinden eserler yemek odasına hakim; pirinç avize Coup D’Etat, özel yapım masa ve sandalyeler Martyn Lawrence Bullard tasarımı; tüylü halı Woven.

Ev macerasını şöyle anlatıyor Kylie Jenner: “Martyn’e, taptaze, enerji ve keyif dolu modumu yansıtacak bir ev istediğimi söyledim. Renkler had safhada önemliydi benim için. Pembeye bayılırım, bu rengi her yerde görmeliydim.” Dekoratörüyle ilk sohbetlerini dün gibi hatırlıyor. Fonksiyonelliğin onun için elzem öğelerin başında geldiğini belirtmiş. “Giyinme ve makyaj odamın her detayı çok mühimdi benim için; bakım ürünlerimi ve kıyafetlerimi saklayacağım çekmecelerin ve dolapların ebatlarına dek her detayı ben belirledim. Bu iki oda en fazla zaman geçirdiğim mekanlar, bu yüzden mükemmel olmak zorundaydılar.”

kylie jenner ev

Lounge bölümünde Tracey Emin’e ait neon enstalasyon; vintage Milo Baughman koltuğun üzerinde Andy Warhol’un litografi üçlüsü asılı; vintage Karl Springer sehpalar, Victoria Morris seramik vazo; duvar boyası Benjamin Moore.

“Tasarımcım Martyn’e, taptaze, enerji ve keyif dolu modumu yansıtacak bir ev istediğimi söyledim. Renkler had safhada önemliydi benim için. Pembeye bayılırım, bu rengi her yerde görmeliydim.”

Bullard, tasarım projesinde ışıltıya ve görkemli ama konforlu lüks anlayışına eşit alan tanıdı. Spektrumun parlak ucunda; Jenner’ın eski-yeni Hollywood temalı monokrom oturma odasındaki beyaz lake kaplı piyano, yemek odasının altın varaklı tavanı, Charles Hollis imzalı vintage Lucite mobilyalar ve bol miktarda yansıtmalı duvar kaplamaları var. Martyn, denklemin lüks konfor kısmında ise Patagonya yünü, alpaka ve ipek halılar; vintage Milo Baughman bar tabureleri üzerinde kar leoparı desenli kadifeler ve kürkten yatak örtüleri kullandı.

kylie jenner ev

Evin girişindeki merdiveni Andy Warhol’un Marilyn Monroe serigrafileri süslüyor; Inglesina’dan Fendi puset.

 

"Jenner ve misafirleri, gösterişli oturma odasında tavandan sarkan Jim Zivic hamaklara uzanıp, buz, havyar ve şampanya kompartımanları olan özel yapım kokteyl sehpalarındaki türlü ikramların tadını çıkarıyorlar."

“Göz alıcı ama bir o kadar da davetkar bir havası var evin” diyor tasarımcı: “Kylie arkadaşlarını ağırlamayı çok seviyor, üzerinde rahatça oturulup, yatılıp, etrafta rahatça dans edilemeyecek kadar kıymetli hiçbir öğe yok bu evde.” Kylie Cosmetics makyaj imparatorluğuna gönderme yapan kurnaz detaylar da gözden kaçmıyor. Mesela yemek odasındaki sandalyelerin deri döşemesi, Kylie’nin ruj koleksiyonuna uygun renklerde özel olarak boyanmış; kurşuni beyazdan soluk pembeye ve lal kırmızısına uzanıyorlar. Oturma odasındaki pirinç konsollarda, makyaj ürünlerinin ambalajlarında görülen damlama efekti var. Jenner, “Evimin her yanında Kylie Cosmetics ürünleri, aldığım ödüller, kapağına çıktığım dergiler var; bunlar benim için en büyük motivasyon kaynağı. Başarılarımla gurur duyuyorum” diyor.

Evin tasarım projesi henüz yarılanmışken Kylie, rap yıldızı Travis Scott’dan (asıl ismi Jecques Bermon Webster II) çocuğu olacağını öğrenince planlar değişmiş ve eve bebek ile oyun odaları eklenmiş. Jenner, “Stormi oyuncaklarıyla evi tamamen işgal ediyor” diyor gülerek. Tabii anne Kylie Jenner olunca, bebeğin eşyalarının harcıalem olmayacağı aşikar. Fendi puset, Lamborghini çocuk arabası ve daha birçok ünlü lüks markanın adını taşıyan oyuncaklardan bahsediyoruz.

kylie jenner

Fakat eğlence elbette Stormi’nin tekelinde değil. Jenner ve misafirleri, gösterişli oturma odasında tavandan sarkan Jim Zivic hamaklara uzanıp, buz, havyar ve şampanya kompartımanları olan özel yapım kokteyl sehpalarındaki türlü ikramların tadını çıkarıyorlar. Eğlence, bar/lounge bölümündeki bilardo masası ve atari oyunları ile devam ediyor; duvarda, Saint Laurent imzalı limitli üretim sörf tahtası var; onun hemen altında, sanatçı Beau Dunn’ın Size Does Matter (Boyu Önemli) serisinden dev prezervatif paketi heykelleri ortama muzırlık katıyor. Dolar işaretli Andy Warhol litografları ve ev sahibinin etkileyici portresi, lounge kısmında sergilenen sanat eserlerini tamamlıyor.

kylie jenner ev

Kylie Jenner, vintage sabahlığı, LPA body'si ve Shay mücevherleriyle mutfakta.

“Kylie, Marilyn Monroe ile derin bir bağı olduğunu hissediyor. Bu yüzden, Warhol’un Marilyn serigrafilerini merdiven boyunca kullandık” diyor Bullard. “Genel olarak zevk anlayışı son derece feminen olan bir genç koleksiyonere uyacak parçalar seçtik. Her şey Kylie’nin karakterini yansıtıyor.” Yemek salonundaki Damien Hirst’ün I Love You serisinden ipek panolar; oturma odasındaki Jean-Michel Basquiat serigrafi; Brigitte Bardot, Audrey Hepburn ve Twiggy’nin siyah beyaz fotoğra arı bu parçalar arasında. Barda asılı neon Tracey Emin enstalasyonunda ise Kylie’nin göz alıcı evinin şımartıcı şıklığını en iyi anlatan cümleyi görüyoruz: I Can’t Believe How Much You Love Me (Beni Bu Kadar Çok Sevdiğine İnanamıyorum).

ETİKETLER: KYLİE JENNER , KARDASHİAN , KARDASHİAN AİLESİ