18 Eylül 2013

Kült İkili İstanbul'da

Sıradışı sanat anlayışlarıyla anılan Inez & Vinoodh ikilisinin çalışmaları Istanbul'74 ve Gagosian Gallery işbirliğiyle İstanbul'da. 18 Eylül'de açılacak serginin mekanı Istanbul'74 Karaköy.

 

 

Yakın zamanda çıkan Byredo'nun 1996 isimli parfümüne ilham kaynağı olan ikilinin Vogue Paris için Anja Rubik ile yaptıkları God Save the Queen çekimi fotoğrafçılık anlayışlarının modayla kesiştiği noktayı belgeler nitelikte. Lady Gaga, Kate Moss, James Franco gibi ünlülerle yaptıkları çekimlerse adeta yazdıkları senaryodaki karakterleri fotoğraflamaları gibi. 

 

Eski ve yeni işlerinden oluşan seçkiye ek olarak kendilerine özgü perspektifleriyle yorumladıkları çiçek fotoğrafları da Istanbul'74'teki serginin bonusu. Moda ve kadın kavramlarını farklı temalarla işledikleri bu çekimleri siz de etkileyici buluyorsanız, fotoğraflara bu kez daha yakından ve dikkatli bakın.. 

 

Detaylı bilgi için tıklayın.

 

EDİTÖRÜN NOTU:

 

Inez & Vinoodh'un parıltılı mücevherler içinde Arizona Muse ile gerçekleştirdikleri Işık Saçan Arizona çekimi Aralık 2011'de Vogue Türkiye sayfalarında yer almıştı. 

ETİKETLER: İNEZ & VİNOODH , İSTANBUL 74 , KARAKOY , GAGOSİAN GALLERY