27 Mart 2019

Jacquemus'den Paris'te Akdenizli Bir Mekan: Café Citron

YAZI: İNAN KIRDEMİR

Café Citron

Fotoğraf: Instagram/@jacquemus

Jacquemus’ün Instagram hesabını takip ediyorsanız, Simon Porte Jacquemus’ün yaklaşık bir haftadır sürpriz projesini açıklamak için gün saydığını görmüşsünüzdür. Akdenizli tasarımcı yeni projelerini Instagram’dan duyurmayı seviyor. Hatırlayın, ilk erkek giyim koleksiyonunu da asansörde çektiği bir fotoğraf karesiyle müjdelemişti. Yine merak uyandırarak, gün saydırarak tabii. Bu seferki sürprizi yeni bir koleksiyon veya başka bir modaeviyle gerçekleştireceği bir iş birliği değil, sürpriz Café Citron.

Café Citron

Fotoğraf: Instagram/@jacquemus

Birçok modaevi gibi Jacquemus de gastronomi sektörüne giriyor. Champs-Élysées üzerinde kapılarını açmak için gün sayan yeni Galeries Lafayette'in içerisinde bulunan kafe, başarılı tasarımcının doğup büyüdüğü Güney Fransa'yı Paris'e taşıyor. Üstelik limonları, tahta sandalyeleri ve Akdeniz iklimiyle. Café Citron adının nereden geldiğini tahmin etmek ise güç değil. Jacquemus'ün favori rengi sarı ve çocukluğunun özeti limon. 

Cédric Grolet, Jeffrey Cagnes ve Anthony Courtiells gibi ünlü şeflerin dokunuşlarıyla hazırlanan Café Citron menüsü de en az mekanın adı ve Jacquemus kadar Akdenizli. Bolca sebze, sardalye, biberiye ve dahası. Burada Akdeniz mutfağına dair ne ararsanız var. Jacquemus'ün elinde tuttuğu limonlu tart da mekan açılmadan favoriler arasında gösteriliyor. 

ETİKETLER: CAFÉ CİTRON , JACQUEMUS , SİMON PORTE JACQUEMUS