11 Haziran 2022

Heyecan Dolu Deneyim

Lenovo kitextreme

Şehrin karmaşasından uzaklaşıp doğayla bütünleşmek, kendi sınırlarını aşmak, hızın, gücün ve yüksek adrenalinin keyfine vararak rüzgarla yarışmak heyecan dolu bir deneyim. Bu deneyime ortak olmak için Lenovo, kitesurf eğitimi veren Kitextreme Okulu’na sponsor oluyor. Sponsorluk sürecini ve spora yatırımını Lenovo Türkiye pazarlama ve iletişimden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Banu Soyak’tan dinlerken, Lenovo Kitextreme Okulu kurucu ortağı Taner Aykurt’dan da kitesurf sporunun sporseverlere neler kattığına ve yaşattığı heyecana ortak olduk.

Akyaka’da bulunan kitesurf okulunu 1997 yılında Fethiye Surf Center’da başlattıktan sonra 2010 yılında kurduklarını belirten Taner Aykurt, kitesurf sporuna gönül veren herkes için mümkün olan en iyi eğitimi vermek ve özgürlük duygusu veren bu sporu çok daha geniş kitlelere yaymak amacıyla yola çıktıklarını söylüyor. Bu yolda Lenovo’nun onlarla birlikte olmasını markanın genç, dinamik, yenilikçi, özgür, maceracı, yaratıcı ve dayanıklı bir marka olmasına bağlıyor Banu Soyak: “Lenovo olarak teknoloji yoluyla herkes için daha akıllı ve ilham verici bir dünya yaratmayı amaçlıyoruz. Günümüzde teknoloji de; performans, güç, hız, dayanıklılık, tasarım ve heyecan gibi olgularla ifade ediliyor. Bu değerlerimizle çok örtüşen kitesurf sporu ekstrem bir spor olarak hem ülkemizde hem de dünyada her geçen gün daha fazla sporsevere ilham veriyor.” Lenovo kullanıcılarının, sahip oldukları hobileri ve yaptıkları sporlar konusunda çok tutkulu kişiler olduğunu söyleyen Soyak; Lenovo Kitextreme Kitesurf Okulu’nun çoğunlukla gençlere; özellikle de büyük şehrin trafiğinden ve iş yoğunluğundan fırsat yaratıp doğayla bütünleşmek isteyen kadın - erkek macera tutkunlarına harika bir deneyim ortamı sunduğunu söylüyor.

Lenovo kitextreme

Banu Soyak; 20 yılı aşkın tecrübe ve yetkinliğe sahip bir sporcu olan Taner Akyurt’un yönettiği ve eğitimler verdiği Lenovo Kitextreme Okulu’nun, bu sporu güvenle öğrenmek ve deneyimlemek isteyecek kişiler için en doğru adres olduğunu vurguluyor. Kaliteli eğitim amacından sapmadan insanların evlerindeki kadar rahat hissedecekleri konforlu ortamı sunmak istediklerini söyleyen Akyurt anlatıyor: “Bu süreçte amacımıza ulaşmamızda bize destek olabilecek, aynı paydada buluşacabileceğimiz global firmalar aradık ve Lenovo ile yollarımız kesişti. Lenovo’yu dünya genelinde ekstrem sporlara destek veren, sporun daima yanında olan bir marka olarak tanıyorduk. Marka olarak da yenilikçi, maceraya açık, performans ve hızı çağrıştıran bir algısı oluşmuştu bizde. Bu, bizi mutlu eden çok güzel bir işbirliği oldu.”

Eğitimlerinde uluslararası tecrübe ve donanımlarıyla güvenli bir eğitim ortamı sunduklarını söyleyen Akyurt, genelde 15-20 saatlik ders sonunda insanların kendi başlarına yapabilecekleri seviyeye ulaştıklarına dikkat çekiyor. Ayrıca hayallerinde bir Lenovo Kitextreme takımı oluşturmak, olimpiyatlara ve uluslararası yarışmalara katılmak var. Bunun yanı sıra bir sosyal sorumluluk projesi olarak yürütmek istediği engellilere de kitesurf öğretebileceği bir proje hayata geçirmek istiyor. Kitextreme okulunun iki yıl süreyle marka sponsoru olan Lenovo Türkiye ile birlikte spor ve doğaseverleri dünyanın en sıra dışı, dinamik ve özgün sporlarından biri olan kitesurf ile buluşturmayı hedeflediklerini söyleyen Akyurt, kitesurf için ideal mevsimin, rüzgarın bol olduğu Nisan ve Kasım ayları arası olduğunu belirtiyor. 

Detayları https://lenovokitextreme.com/ adresinden inceleyebilirsiniz. 

ETİKETLER: LENOVO , KİTEXTREME

İlgili Başlıklar