EN VOGUE
EN VOGUE

07 Ekim 2021

Her Moda Uygun

sibil çetinkaya lenovo

Sibil Çetinkaya, yüksek enerjisi ve yoğun temposuyla bir günü limitlerine kadar yaşamayı seven isimlerden... Son zamanlarda ayrılmaz parçası hâline gelen Lenovo Yoga Tab 13, pratikliği, performansı, uzun ömürlü bataryası ve her moda ayak uydurabilmesiyle, Sibil’in yeni favorisi. 

Bir içerik üreticisinin günü nasıl geçer diye merak ettiniz mi hiç? Bu soruyu sorabileceğimiz en doğru isimlerden biri Sibil Çetinkaya. Pozitif ve yüksek enerjisiyle yoğun temposunun hakkını veren Sibil, mesai saatleri olmayan bir iş yapıyor. Dolayısıyla ekibi kadar, teknolojik yardımcılarının da olmazsa olmazı olduğunun altını çiziyor ve Vogue Türkiye olarak bizi bir gününe ortak ediyor.

Güne spor ve yoga yaparak başlayan Sibil, pandemi sebebiyle sporunu evde yapmayı tercih edenlerden.
Son derece enerjik uyandığı için ilk iş yoga yaparak vücudunu esneten Sibil’e nasıl çalıştığını sorduğumuzda, YouTube’dan beğendiği yoga serilerini açıp onları takip ettiğini söylüyor. Nerede spor yaparsa yapsın, Lenovo Yoga Tab 13’ün kendisine eşlik ettiğini de ekliyor. Zira Yoga Tab 13’ün çelik ayağı, 180 derece hareket özelliğine sahip. Yani gerekli açıda ayakta durabiliyor ve hatta gerekirse duvara bile asılabiliyor.

Sağlıklı beslenmek, Sibil’in olmazsa olmazı. Sabah yogasını, vitamini yüksek sebze ve meyvelerle hazırlanmış bir smoothie takip ediyor. Farklı tatlar denemeyi sevdiğini belirten Sibil, her sabah tabletinden değişik bir tarif buluyor ve onu hazırlıyor. 

Gün tabii ki işle devam ediyor. Sibil’den bir içerik üreticisi için en önemli özelliklerin, uzun ömürlü batarya ve tablet kalemi olduğunu öğreniyoruz. Sibil, güne ajandasını güncelleyerek başlıyor ve akabinde günlük paylaşımlarını planlıyor. Yoga Tab 13 Lenovo Precision Pen 2, tüm düzenlemeler için olmazsa olmazı.

Şehrin dışında, doğa içinde yaşamayı hiçbir şeye değişmeyeceğini söyleyen Sibil, pratikliğinden dolayı Zoom toplantılarını tercih ettiğini söylüyor. Burada Lenovo Yoga Tab’in 13 inç 1080p çözünürlüklü ve 400 nit parlaklığa sahip ekranının sağladığı konfor daha da iyi anlaşılıyor. Zoom toplantıları için en yakın kafeyi tercih eden Sibil, hava ne kadar güneşli olursa olsun ekrandaki 400 nit parlaklık sayesinde gayet net bir görüntü kalitesiyle çalışabildiğini belirtiyor.

Toplantılar, projeler, davetlerle geçen yoğun bir günün sonunda Sibil, koltuğuna gömülüp bir dizi veya film açmanın onu şarj eden etkisinden bahsettiğinde kendisine katılmadan edemiyoruz. Lenovo Yoga Tab 13’ün,

Dolby Vision HDR teknolojisi ve Dolby Atmos® stereo teknolojisine sahip dört JBL hoparlörü sinema keyfini evinin konforuna taşırken, sessizce Sibil’in yanından ayrılıyor ve onu film keyfiyle baş başa bırakıyoruz.

Fotoğraf: Berat Çapın
Proje Yönetmeni: Melis Akcan
Styling: Özlem Yurtsever
Saç & Makyaj: Cevahir Ogüner
Fotoğraf Asistanı: Ece Bakan
Styling Asistanı: Elif Bozkaya
Proje Asistanı: Bihter Neymen

Corner Cafe Bakery’e teşekkürler.

ETİKETLER: LENOVO , SİBİL ÇETİNKAYA , YOGA TAB 13