30 Aralık 2020

Gucci Filmi Hakkında Neler Biliyoruz?

YAZI: DİLRUBA KARAKÖSE

Sinema dünyası için oldukça tatsız bir yıldı kabul etmek gerekirse. Vizyona girmeyi bekleyen pek çok yapımla ilgili sürekli erteleme kararı çıkarken, bazıları da ucu açık bu bekleyişi sonlandırmak adına online platformlara şans tanıdı. Ancak gelecek yılın film listeleri şimdiden öylesine merak uyandırıyor ki 2020’nin talihsizliğini unutturacak cinsten neredeyse. Gucci isimli film de bunlardan biri. Yönetmenliğini ve yapımcılığını Ridley Scott’ın üstlendiği film, hem konusu hem de zengin oyuncu kadrosuyla kesinlikle izlenmesi gereken yapımlardan oldu bile. Peki filmin detayları neler dersiniz?

Konusu ne?

En köklü moda evlerinden biri olan Gucci’nin sırlarla dolu geçmişi filmin konusunu oluşturuyor. Eski kocası Maurizio Gucci'yi öldürmekten suçlu bulunan Patrizia Reggiano'nun gerçek hikayesini mercek altına alacak film, böylelikle tarihin en sansasyonel olaylarından birine de ışık tutmuş olacak.

Kadrosunda kimler var?

Maurizio Gucci için başroldeki isim Adam Drive olurken, Lady Gaga “kara dul” lakaplı Patrizia Reggiano’ya hayat verecek. Bu ikilinin yanı sıra Jeremy Irons, Al Pacino ve Jared Leto da filmde yer alacak diğer yıldızlardan.

Ne zaman vizyona girecek?

Filmin vizyon tarihinin 2021 olması, pek de tesadüfi bir olay değil. Gucci’nin önümüzdeki sene 100. yılını kutlayacak olması sebebiyle bu tarih seçilmiş. Mart ayında İtalya’da çekimlerine başlanmasına planlanan filmin, 2021 sonlarına doğru vizyonda olması bekleniyor.

Gucci
Maurizio Gucci ve Patrizia Reggiano

ETİKETLER: GUCCİ , RİDLEY SCOTT , LADY GAGA , SİNEMA