10 Haziran 2016

Geçtik Kendimizi Diyebilmek ve Mutlu Son

YAZI: İRİS IŞIK

Hedefimizi belirledik, antrenman takvimimizi oluşturduk ve zafere doğru yola çıktık. Vogue Türkiye Koşu Kulübü olarak 5 Haziran’da gerçekleşen Nike Women Victory Tour için hepimizin kendi hedefleri vardı. Kimi zaman eğlenceli kimi zaman ise zorlayan antrenmanlarla dolu ancak sonunda mutlu bir sonun olduğuna inandığımız bir yola baş koymuştuk. 8 hafta boyunca N+RC antrenmanlarıyla şehrin en güzel rotalarında en havalı pacer’lar eşliğinde nefesimizi açtık. Festival havasında geçen NTC egzersizleriyle kondisyonumuzu artırdık. 8 haftanın sonunda yarışa hazırdık. 

nike vtkk vogue türkiye koşu kulubu vogue editör istanbul

5 Haziran Pazar sabahı 09:34’de içinizde uyuyakalmış en minik hücreyi bile uyandırabilecek seviyedeki müzik, eğitmenlerin verdiği koşu öncesi ısınma direktifleri ve göğsümüzden çıkacak gibi çarpan kalp atışlarıyla başlangıç çizgisinde yerimizi aldık ve hedefimiz 5K'yı başarıyla tamamladık. Bu yolculuktan alnımızın akıyla çıkmış olmanın verdiği huzur, üstümüzdekilerle uyumlu kıpkırmızı suratlar, bol seratonin ve zafer coşkusu belki de geriye kalanlardan sadece birkaçı.

5K’nın son durak olmadığını, nike.com/istanbul adresinden antrenman takvimini takip edebileceğimiz N+RC koşuları ve NTC egzersizleriyle hazırlanarak maceralarla dolu yepyeni başka yolculuklara çıkacağımızı düşünüyor ve hayallere dalarak bir sonraki durakta görüşmek üzere evlere dağılıyoruz.

We Run İstanbul!

ETİKETLER: VTKK , NİKE , NİKE RUNNİNG CLUB , #WERUNİSTANBUL