25 Ekim 2017

Galata'nın Yerlisinden Yeni Tatlar

 güney restoran

Güney Restaurant elli yılı aşkın bir süredir Galata’nın önemli bir parçası olarak lezzet düşkünlerine yenilenen menüsü ile dünya mutfağının leziz tatlarını sunuyor. Galata’nın kendisi gibi çok kültürlü yapısına uygun olarak, Türk mutfağına ve dünya lezzetlerine yer veren restoranın spesiyali olan Güney omlet ve taş fırında pişirilmiş ıspanaklı börek tabağı kahvaltıları şenlendirecek.

Günün her öğünü için farklı damak tatlarına uygun seçenekler sunan Güney Restaurant’ta egeden gelen özel zeytinyağlarından hazırlanan mezeler mükemmel başlangıçların sırrı olmaya aday. Menüye yeni eklenen kuzu ciğer ile ara sıcaktan Trakya ve Balıkesir’den alınarak Güney Restaurant için özel olarak hazırlanan et menüsüne geçebilirsiniz. Tereyağında bonfile, fırında antrkot, 45 gün marine edilerek hazırlanan cantrarella mantarlı bonfile ile akşam yemeğinizi şölene dönüştürebilirsiniz.

güney restoran

Burger menüsüne cevizli patlıcan soslu ve özel kıyması ile hazırlanan Ottoman Burger, kömürde künefe vegan menüsünde ise brokoli graten, ratatouille tofu gibi eklenen yeni tatları da deneyimleyebilirsiniz. 

ETİKETLER: GALATA , GÜNEY RESTAURANT