18 Ocak 2013

Galata’nın en yenisi

“Bir gün dükkanın önünde sıra olacaksa küçüğü Galata Kulesi’ne, büyüğü Taksim meydanına kadar olsun” diyor Selfestate’in ortaklarından Aslı Kürklü. Açılışını geçtiğimiz haftasonu yapan mağazada; tasarım, yaratıcılık, moda, dekorasyon, sanat ve müzik aynı çatı altında toplanmış.

İçerde Avustralya menşeli bir marka olan Zambesi’den Jeffrey Campbell ayakkabılara, Erkin Koray’ın sınırlı sayıda üretilen CD’sinden Bernard Delettrez'in takılarına kadar geniş bir yelpazedeki ürünleri bulmak mümkün. Tabii her şey mağazanın yaratıcıları Damla-Aslı Kürklü, Sıla Çelik ve Serkan Şedele’nin zevklerini yansıtıyor, şanslıyız ki hepsi de sıkça seyahat ediyor.


Selfestate’in Türk tasarımcılarla ilgili özel bir hayali de var. Şu anda mağazada Nihan Peker, Nazlı Bozdağ, Selim Baklacı ve Sinem Uysal gibi genç isimlerin tasarımlarını bulmak mümkün ama amaç, adı hiç duyulmamış yeteneklere de kendi markalarını yaratmaları için destek vermek. Ayrıca önümüzdeki dönem projeleri arasında; farklı isimlerle işbirlikleri yapmak, sergiler düzenlemek, özel partiler ve imza günlerine ev sahipliği yapmak da var.

Pazartesi gününden itibaren işlemeye başlayacak olan Bone Table’dan bahsetmeden de geçmeyelim. Mağazanın arka odası, aylık seyahat dergisi Bone’a her ay konu olan ana destinasyonunun izlerini, tatlarını ve izlenimler de yansıtacak. Yani Bone’un ana konusunun Paris olduğu bir ay, mağazada Paris’ten gelen özel ve sınırlı miktardaki lezzetleri bulabileceksiniz. Ve son bir müjde. Önümüzdeki aylarda Selfestate’in online mağazasından da alışveriş yapılabilecek.

Mağazanın kendi atölyesinde üretilen mumlar

Giderseniz girişte karşılama yapmak için bekleyen Karl Lagerfeld’e ve fikir vermek için kabine saklanan Lady Gaga’ya selam söyleyin.


Selfestate’te fiyatlar 50 ve 5 bin TL arası değişiyor. Pazartesi-cumartesi 10.00–20.00; pazar günleri 12.00–20.00 arasında açık.


Adres: Küçük Hendek Caddesi, No. 7 Galata-Beyoğlu
0212 293 6702

ETİKETLER: MAĞAZA