26 Ağustos 2019

Emma Stone, 101 Dalmaçyalı'nın Kötü Kalpli Karakteri Cruella de Vil'i Canlandıracak

YAZI: ZEYNEP GÜR

emma,stone

Fotoğraf: Getty Images Turkey

Oscar ödüllü Emma Stone, sempatik Hollywood çizgisinin dışına çıkan acımasız bir karakterle beyaz perde ekranlarına geri dönüyor. Yetenekli oyuncu, Disney'in D23 Expo fuarında izleyiciye duyurulan yeni filminde siması hiç de yabancı olmayan bir karaktere bürünüyor. Bu karakter, 101 Dalmaçyalı'nın kötü kalpli kadını Cruella de Vil'den başkası değil...

Emma Stone'un bu acımasız karaktere dönüşümüne Walt Disney Studios'un Twitter hesabından paylaştığı karede tanıklık ediyoruz. "Karşınızda Disney'in yeni filmi Cruella'da, Cruella de Vil rolüyle karşımıza çıkan Emma Stone" notuyla paylaşılan bu merak uyandırıcı film karesinde, Emma Stone'u tanımak için biraz daha yakından bakmanız gerekiyor. Disney'in 28 Mayıs 2021 tarihinde vizyona girmesi planlanan yeni yapımı Cruella'da, Emma Stone dışında Emma Thompson, Paul Walter Hauser ve Joel Fry gibi isimler de yer alıyor. 

 

"Cruella" ismini duyunca senaryonun 101 Dalmaçyalı etrafında gelişmesi beklentiler arasında olsa da, Disney'in çok daha farklı bir yönelimde olduğunu söylemek mümkün. 1970'lerin punk-rock döneminde gerçekleşecek Cruella hikayesi 101 Dalmaçyalı'dan çok daha öncesine dayanıyor. Emma Stone'un, Twitter'dan paylaşılan ilk film karesinden de anlaşıldığı kadarıyla, Cruella de Vil'in sevimli dostlarıyla arasının iyi olduğu ve onların tüylerinden kürk yapmaya karar vermediği bir zaman diliminde geçiyor Cruella. Disney'in yeni film/dizi izleme platformu Disney+'ta izleyicisiyle buluşmaya hazırlanan "Cruella" karakterinin Emma Stone versiyonunu merakla bekliyoruz. 

ETİKETLER: EMMA STONE , DİSNEY