25 Mart 2020

Dijital ve Sanat Buluşması: Louis Vuitton Foundation

YAZI: ELİF ALTINTAŞ

louis vuittonFotoğraf: Getty Images Turkey

İçinde bulunduğumuz olağanüstü günleri yaşarken; Fransız hükümetinin direktifine göre Louis Vuitton Fondation kapatılmıştı. Tüm etkinlikleri ve faaliyetleri bir sonraki duyuruya kadar iptal edilen kültür merkezi, bu istisnai koşullar altında sanatseverlerin ilgisini çekecek bir duyuru yayınladı.

LV Foundation, 2014'teki açılışından bu yana sunmuş olduğu bazı sergileri, konserleri, masterclass'ları ve etkinlikleri yeniden keşfetmek isteyen veya daha önce keşfetme fırsatı bulamayanlar için kapılarını bu kez, dijital ortamda açıyor.

Louis Vuitton Foundation, her hafta 3 dijital etkinliğin bulunduğu bir program yayınladı. Çarşamba günleri saat 20:00'de küratörler tarafından yapılan bir sergi ziyareti, Cuma, 10:30 oditoryumda düzenlenen bir konser ve Pazar 19: 30'da Gautier Capuçon liderliğindeki Classe d’Excellence de Violoncelle mezunlarının konseri.

Canlı yayınlara sanat merkezinin Facebook ve YouTube kanalından erişilebilir, yayınlar başlamadan önce Instagram hesabı üzerinden yapılan quiz'lere katılarak sanat dolu dakikalar geçirebilirsiniz.

Meraklısına not: Louis Vuitton Foundation, ilk etkinliğini bugün Türkiye saati ile 20:00'da yapacak. Canlı yayına aşağıdaki videodan ulaşabilirsiniz.

ETİKETLER: #FLVFROMHOME , FONDATİON LOUİS VUİTTON , LOUİS VUİTTON , VOGUEEVDE