01 Şubat 2018

Dell ile Elektronik Atıktan Altına Yolculuk

Her bilgisayarın içerisinde çok az miktarda da olsa altın olduğunu biliyor muydunuz? Peki bozulan bilgisayarlarınızı attığınızda aslında geri dönüştürülebilecek bu altını da çöpe attığınızı? Dell, kullanılmış elektronik eşyalardan geri dönüştürülmüş altını, ödüllü yeni ana kartlarında kullanmak üzere sektörün ilk pilot programını duyurunca biz öğrenmiş olduk. Önümüzdeki yıl milyonlarca yeni ana kartın yaratılmasını desteklemek üzere yola çıkılan bu kapalı döngü altın süreci heyecan verici bir işbirliğini de beraberinde getiriyor.

dell geridönüşüm

Amerikalıların her yıl sadece artık istemedikleri telefonlarıyla 60 milyon dolar değerindeki altını ve gümüşü çöpe attığının tahmin edildiği bir dünyayı iyileştirmek için neler yapılabilir? Bilgisayar ana kartından çıkarılan altın, kadınların gözdesi olacak altın takılara dönüştürülebilir desek inanır mısınız? Değerli madenlerin, yeni güzel ürünlere geri dönüştürülmesi potansiyelini bir üst seviyeye taşıyan Dell, oyuncu, girişimci ve aktivist Nikki Reed ve markası Bayou with Love ile birlikte sürdürülebilir tasarım hareketini destekleyen bir işbirliğinin de duyurusunu yaptı. 

dell geridönüşüm 

Bu işbirliği sonucunda, tamamen Dell'in geri dönüşüm programından geri kazanılan altın ile sınırlı sayıda üretilen özel bir mücevher koleksiyonu olan The Circular Collection ortaya çıktı. 14 ve 18 karat altın zincirler, küpeler ve kol düğmelerinden oluşan koleksiyonun her parçası e-atıktan elde ediliyor. Zarif olduğu kadar çevre dostu olan bu takılar moda ve teknolojinin birlikte ne kadar güçlü olabileceğini kanıtlıyor.   


18-02/16/screen-shot-2018-02-16-at-150335.png

 

ETİKETLER: DELLXPS