06 Temmuz 2016

Bodrum’un En Yeni 4 Beach Club’ı

YAZI: ZEYNEP GÜVEN ÜNLÜ

Her yaz aynı soruları tekrar sorarız: Mayo mu, bikini mi? Havlu mu, peştamal mi? Flip flop mu, sandalet mi? Ve tabii, Bodrum mu, Çeşme mi? Ege’nin bu iki güzel şehrinin sezonluk rekabetinde öne geçmenin yolu belli. Yeni mekanlar, güzel yemekler, iyi müziklerle kim daha eğlenceli bir yaz vaat ederse yarışı o önde bitirir. Haziran itibariyle takvimler resmen yazı gösterirken ve havalar da artık güneye göç arzusunu kışkırtmaya başlamışken, Bodrum’u mercek altına aldık. Yemek, müzik ve dansı bir araya getiren dünyaca ünlü beach club’ların hakimiyetiyle karşılaştık. İşte Bodrum’un en yenileri.

Nikki BeachNikki Beach

Eşsiz tatlar sunan restoranlar, teknolojik eğlence sistemi, odalarda yer alan parti veya relax mod ayarlı ışıklandırma, interaktif televizyonlar, Torba koyunun göz alıcı manzarası… Amerikalı girişimci Jack Pendrod tarafından 1998 yılında kurulan Nikki Beach markası, müzik, yemek, eğlence, moda, film ve sanat unsurlarını tek bir bünyede toplayan lüks beach club konseptiyle Bodrum’a geldi. Ancak Nikki’ye yalnızca beach club demek haksızlık olur. Mimarisi Gökhan Avcıoğlu tarafından tasarlanan denize sıfır otel, özel yüzme havuzlu geniş süitleri, yedi yatak odalı villaları, farklı tarzlarda dekore edilmiş odalarıyla burası pek çok deneyimi bir arada sunuyor.

Doğal çevreye uyumlu tasarlanan Nikki Beach Resort & Spa Bodrum’un oda ve villalarında ağırlıklı olarak beyaz renk kullanılmış. Denize sıfır manzarası, 350 metrekarelik geniş konferans alanı ve ferah terası, Nikki’yi farklı etkinlikler için cazibe merkezi yapıyor. Miami Beach, Saint Tropez, Saint Barth, Marbella, Ibiza, Bali, Monte Carlo ve daha birçok lokasyondan sonra Bodrum da Nikki’li şehirler kervanına katılıyor.

Blue Marlin

2004 yılında Ibiza’dan çıkan ve on iki yılda kendine uluslararası bir yer edinmeyi başaran Blue Marlin Ibiza, bu ay Cennet koyundaki Mandarin Otel’de açılıyor. Kendini avangart ve eğlenceli olarak tanımlayan marka, uluslararası sosyeteyi cezbedecek kozmopolit bir buluşma noktası olma hedefini Bodrum’da da sürdürüyor. Ibiza Bodrum’da, mutfağında şef Deniz Ahmet Köse’nin olduğu restoranda çağdaş Akdeniz mutfağının leziz örneklerinin tadına bakabilecek, dünyaca ünlü sanatçıların ve DJ’lerin performanslarını izleyebileceksiniz. Blue Marlin İbiza’nın en güçlü yanlarından biri, Bodrum’un en lüks ve özel konaklama deneyimini sunan Mandarin Otel’de açılmış olması. Etkinliklerin yönetimini üstlenen Alchemy Project ise, eğlence alanındaki deneyimini Blue Marlin İbiza Bodrum’a taşıyor.

Interni

Yunan adalarının Türk müdavimleri, bu isme yabancı değil. Mykonos’ta iyi yemek-iyi müzik sunan Interni Beach Club & Restaurant, şimdi Bodrum’da Yalıkavak Tilkicik koyunda. Yunanlı şef Christos Fotos ve Durmuş Gökçeel tarafından oluşturulan menüde seafood ceviche, yengeç, Greek salata, özel soslu levrek gibi seçenekler var. En az yemekler kadar meşhur olan kokteyller de gündüz serinlemek gece eğlenceye devam etmek için menüde. Müziksiz beach club olmaz, Interni’nin müzik direktörlüğünü de ünlü DJ Tolga Saka yapıyor. 8 Temmuz’da DJ Philip Varveris’in performansıyla büyük bir partiye hazırlanan Interni’nin mottosu da vaatleri kadar heyecan verici: “Her yazın ayrı bir hikayesi vardır.”

Anjelique

Bir transfer de İstanbul’dan Bodrum’a gerçekleşiyor, gece hayatı sahnesinin en önemli mekanlarından Anjelique, tüm eğlencesiyle Ege’ye taşınıyor. On beş yıldır İstanbul’da eğlence hayatının ritmini tutan Anjelique, Yalıkavak’ta, Bodrum Palmarina’da konumlanıyor. 800 kişilik kapasitesiyle yaz partilerinin yeni adresi olmaya aday Anjelique Bodrum, kapılarını gece saat 10’da açacak, misafirlerine 04.00’e kadar hizmet verecek. Anjelique Bodrum’da müzikler DJ Ejoop’a emanet. Bugüne kadar İstanbul’da Shapeshifter’dan Betoko’ya, Timo Maas’tan Boy George’a birçok ünlü ismi ağırlayan Anjelique, partiye Bodrum’da devam edecek.

 

ETİKETLER: BODRUM , BEACH CLUB , NİKKİ BEACH , BLUE MARLİN , İNTERNİ , ANJELİQUE