25 Şubat 2017

Bilmediğiniz Gibi: 4 Stil Sahibi Durağıyla Berlin

YAZI: BUĞU MELİS ÇAĞLAYAN

Berlin yalnızca Avrupa'nın değil, tüm dünyanın en popüler deyahat destinasyonlarından. Sahip olduğu kreatif enerjiyle her daim ilham veren Berlin'i bilindik adresleriyle değil, saklı ve stil sahibi duraklarıyla keşfedin.

KAL: Patrick Hellman Schlosshotel

Alman moda tasarımcısı Patrick Hellman'ın sahibi olduğu butik otel, Berlin'in lüks alışveriş bölgesi Kurfürstendamm'ın çok yakınında olsa da, nispeten şehrin merkezine uzak, saklı ve yemyeşil köşe Grunewald'da tarihi bir villada konumlanıyor. Otelin neredeyse büyülü bir auraya sahip iç mekanları, zamansız, sofistike ve rafine bir stile sahip. Aslına bakarsanız yalnızca bu bilgi bile her moda meraklısının Patrick Hellman Schlosshotel deneyimini yaşaması için yeterli bir sebep.

Patrick Hellman Schlosshotel

Fotoğraf: Patrick Hellman Schlosshotel arşivi

Otelin gurme lezzetler sunduğu restoranı ve kişiselleştirilmiş deneyimlere odaklanan butik spası, üst kademe lüks anlayışını başarıyla yansıtıyor. Berlin'deki en stil sahibi otellerden biri olarak kabul edilen Patrick Hellman Schlosshotel'in Karl Lagerfeld tarafından tasarlanan özel süitie dikkat.

Patrick Hellman Schlosshotel

Fotoğraf: Patrick Hellman Schlosshotel arşivi

GÖR: Buchstabenmuseum

Tipografi meraklısıysanız Almanca'dan Türkçe'ye "Harflerin Müzesi" olarak çevrilen Buchstabenmuseum'a mutlaka uğrayın. Berlin'in dört bir yanındaki tabelaların kurtarılması misyonuyla 2005'de kurulan Buchstabenmuseum, 2008'de ziyaretçilere açıldı. Geçtiğimiz zamanlarda Stadtbahnbogen'daki yeni evine taşınan müze, parlak ışıklarıyla sizi de etkisi altına alabilir.

Patrick Hellman Schlosshotel

Fotoğraf: Buchstabenmuseum arşivi

EĞLEN: Bar Zentral

Tıpkı Patrick Hellman Schlosshotel gibi Batı Berlin'de konumlanan Bar Zentral, minimal ve karanlık mekan tasarımıyla farklı bir atmosfere sahip. Konuklarından tam not alan geniş menüsünde herkese göre bir seçenek mevcut.

Patrick Hellman Schlosshotel

Fotoğraf: Bar Zentral arşivi

AL: Konk

Hanna Pordzik, Anntian, Raphael Hauber, Nico Sutor ve Idamari gibi genç ve yükselişteki Alman moda tasarımcılarını keşfetmek için Konk'tan daha doğru bir adres olamaz! Kapılarını 2003'te açan Konk, ilk günden bu yana yaratıcı, vizyoner ve avangart tasarımcları desteklemeyi amaçlıyor. Yalnızca kıyafet seçkisiyle değil, aksesuar ve takı seçkisiyle de ilham veren konsept mağazanın zaman zaman bir etkinlik alanına da dönüştüğünü hatırlatalım.

Patrick Hellman Schlosshotel

Fotoğraf: Konk arşivi

ETİKETLER: BERLİN , BİLMEDİĞİNİZ GİBİ , SEYAHAT