23 Aralık 2020

Billie Eilish’in Parlak Kariyerine Yakından Bakış

YAZI: ILGAZ GÖKIRMAKLI

Billie Eilish
Fotoğraf: Getty Images

Billie Eilish, sadece bir müzisyen değil; aynı zamanda kuşağının bütün özelliklerini barındıran nevi şahsına münhasır bir karakter. Toplumsal konulardaki duyarlılığı, özgün tavırları ve eşsiz yeteneğiyle dikkat çeken Billie Eilish şüphesiz ki 21. yüzyılın en önemli müzik figürlerinden biri.

Eilish’in dinlenme rekorları kıran ilk albümü When We All Fall Asleep, Where Do We Go?’nun yapım sürecine odaklanan ve sanatçının kariyerinin önemli köşe taşlarını açıklayan Billie Eilish: The World’s A Little Blurry adlı belgeselden yeni bir fragman paylaşıldı.

Eylül ayında kısa bir tanıtımla karşımıza çıkan belgesel, bu kez içerikle ilgili daha fazla ipucu paylaşan uzun fragmanıyla dikkat çekiyor. R.J. Cutler’ın yönetmen koltuğunda oturduğu film Eilish’in genç yaşta kazandığı şöhretle ilişkisinden küçük yaştaki performatif kişiliğine kadar geniş bir bakış açısı sunacak. Arşiv görüntüleri, sahne performanslarının yanı sıra Eilish’in yakın çevresinden görüntüleri de belgesel de izleyebileceğiz.

Finneas O’Connell, Maggie Baird ve Patrick O’Connell gibi isimlerin konuk olduğu belgesel, 26 Şubat’ta Apple TV+’ta izleyici ile buluşacak. Z kuşağının ilham veren yeteneğinin kariyer yolculuğunu izlemek, son dönemlerin heyecan verici olaylarından biri olacak gibi görünüyor.

ETİKETLER: BİLLİE EİLİSH , THE WORLD’S A LİTTLE BLURRY