05 Ekim 2020

Billie Eilish’in Dünyasına Yolculuk

YAZI: DİLRUBA KARAKÖSE

Billie Eillish

Fotoğraf: Getty Images Türkiye

“Nevi şahsına münhasır” kelimesinin en güzel örneklerinden biri hiç şüphesiz Billie Eilish. Giyim tarzından imza attığı albümlere her anlamda farklı olmayı başaran sanatçı "Ocean Eyes" isimli single ile büyük bir çıkış yakalamış ve genç yaşına rağmen 2020 Grammy Ödülleri’nde beş dalda ödül kazanmıştı. Kısa zamanda elde ettiği bu takdir edilesi başarı ise şimdilerde bir belgesele konu oluyor.

Şubat 2021'de beyaz perde ile Apple TV +’da yayınlanması planlanan The World’s A Little Blurry isimli belgesel, yıldızın hayatına daha yakından tanıklık etmemize olanak sağlıyor. Billie Eilish’in 2018 Temmuz ayından beri mercek altına alınan hayatıyla birlikte bu belgesel, ilk albümü When We All Fall Asleep, Where Do We Go?’nun hazırlık sürecine de ışık tutuyor. Belgeselde sahne performanslarının kamera arkası görüntülerinin yanı sıra, aile ve arkadaşlarıyla geçirdiği özel zamanlar da yer alacak.

The World’s A Little Blurry, daha önce Anna Wintour’un Vogue 2007 Eylül sayısının hazırlık sürecini de ekrana taşımış olan R.J. Cutler yönetmenliğinde izleyici karşısına çıkacak.

ETİKETLER: BİLLİE EİLİSH , THE WORLD’S A LİTTLE BLURRY , R.J. CUTLER