12 Ağustos 2019

Beyoncé, Smithsonian Müzesi'nde Ziyaretçilerini Bekliyor

YAZI: ZEYNEP GÜR

2018 yılına hızlıca bir dönüş yapalım: Tyler Mitchell, Amerikan Vogue'un Eylül kapağını çeken ilk Afro-Amerikan kökenli fotoğrafçı olmuştu. Aynı zamanda 120 yıllık Vogue tarihinde Eylül kapağı çeken en genç fotoğrafçı olması da yanına büyük bir artıydı. 24 yaşındaki genç yeteneğe poz veren ismin Beyoncé olması ise Mitchell'in görünürlüğünü neredeyse ikiye katlamıştı.

İyi haber; Tyler Mitchell'in Beyoncé portrelerinden biri Washington'da bulunan Smithsonian National Portrait Gallery'de sergilenecek. Tyler Mitchell'in gözünden Beyoncé'yi, Valentino imzalı elbisesi ve ihtişamlı Philip Treacy tacıyla heykelvari bir formda görüyoruz. Beyoncé için sıradan bir gün daha. 

Tyler Mitchell bu sevindirici haberi Twitter hesabından da paylaştı: "Bir yıl önce bugün bir şey başlattık ve şimdi görmüş olduğunuz bu fotoğrafın Smithsonian Müzesi'nin kalıcı koleksiyonuna girdiğini gururla söyleyebilirim artık".

Beyoncé'nin Smithsonian Müzesi'nde ne zaman ziyaretçilerini kabul etmeye başlayacağı belirsiz. Kim bilir belki "Modern Mona Lisa" o olur?

ETİKETLER: BEYONCE KNOWLES , BEYONCE , TYLER MİTCHELL