24 Temmuz 2019

Balmain'in Yeni Adresi Zorlu Center

YAZI: ZEYNEP GÜR

 balmain,zorlu,center

Fransız modaevi Balmain, Türkiye'deki ilk ve tek adresinin kapılarını Zorlu'da açtı. Olivier Rousteing'in Balmain'e karşı duyduğu sonsuz tutku ve Studio AMV iş birliğiyle tasarlanan 200 metrekarelik mağazanın her detayında klasik ve modern dokunuşlar saklı. 

Balmain CEO'su Massimo Piombini, modaevinin Zorlu'daki yeni üssüyle ilgili şunları söylüyor: "Türkiye, uzun süredir olmak istediğimiz güçlü  pazarlardan biri. Zorlu Center bünyesindeki butikler, marka konumlanmamızla ve sunulan hizmetler ise müşterilerimizin beklentileriyle  örtüşüyor. Balmain Kadın- Erkek RTW ve aksesuar koleksiyonlarını modaseverlerle buluşturacak olan Balmain İstanbul Zorlu Center butiğinin, markamızın bölgedeki güçlü büyümesine katkı sağlayacağına inanıyorum." 

balmain,zorlu,center

Modaevinin Parizyen kökenlerine sadık kalarak tasarlanan Balmain'in Zorlu Center'daki yeni mağazası, Olivier Rousteing'in Paris'i dünyanın her köşesine taşıma projesinin yalnızca küçük bir kısmı. İlki bundan bir yıl önce Milano da Via Montenapoleone’de Balmain tutkunlarıyla buluşan yeni butik konsepti hakkında Studio AMV’den Anna Philippou şunları söylüyor: "Oliver Rousteing, yeni butik konseptiyle  Paris’i dünyanın her köşesine taşımayı, dünyanın neresinde olursa olsun tüm Balmain butiklerine gelecek olan ziyaretçilere Paris’in atmosferini hissettirmeyi istediğini belirtti. Ama bunu yaparken de tüm varolan klişelerden kaçınmaya özen gösterdik."

balmain,zorlu,center

Fransız mimarisinin ekolü Hôtel Particulier'in kodlarını on farklı elemente ayıran Olivier Rousteing, tüm bu öğeleri Balmain'in imza sembolleriyle aynı potada eritiyor. Balmain'in yeni prototipinin pek çok yönden markanın koleksiyonlarının arkasındaki  temel prensipleri yansıttığını belirten Fransız dahi: "Her defile, Balmain’in eşsiz mirası ve ustalığına atıfta bulunurken, takımım ve benim için herşeyden önemlisi günümüz jenerasyonunun hayatına ve giyinme tarzına hitap eden tasarımlar yaratmak. Tüm Yeni butik tasarımlarımızda da söz konusu geçmiş ile modernliğin bileşimi göze çarpıyor.  Parkeler, pervazlar, avizeler, perdeler ve aynalar klasik elementlere atıfta bulunsa da amacımız müze veya oyuncak bebek evi tasarlamak değil. Aksine, tarihi ögelerden yola çıkarak tasarımların modern ve en iyi materyallerden ustalıkla tasarlanmasına özen gösteriyoruz. Yeni butiklerimizin her zaman, Balmain ordusunun kendini evinde hissedeceği mekanlar olduğunu biliyorum" diyor. 

ETİKETLER: BALMAİN , ZORLU CENTER