F

04 Mart 2019

Valentino Makyajında Romantik ve Renkli Manifesto

YAZI: EKİN KURBETÇİ

valentino-paris-fashion-week-hair-make-up-beauty-eyeshadowFotoğraf: Go Runway

Paris Moda Haftası'nın en çok beklenen şovlarından biri, Valentino 2019-20 Sonbahar/Kış şovu dün gerçekleşti. Valentino defilelerinin merak uyandıran detayları sadece kıyafetlerle sınırlı değil; yaratıcı ve ilham veren güzellik görünümleri de şovun büyük bir kısmını oluşturuyor. Nitekim dünkü defilede de Piccioli'nin Valentino kadınları bizleri yanıltmadı ve yine sezon trendlerine yön verecek ve güzelliğinize ilham verecek görünümlerle karşılaştık.

Aşka ithaf edilen bu defilede siyah ve beyazın domine ettiği görünümleri pop renkler hareketlendiriyor ve modellerin makyajları da bu canlı tonlardan esinleniyor.

valentino-paris-fashion-week-hair-make-up-beauty-eyeshadow

Fotoğraf: Go Runway

Valentino güzelliğinde klasik makyaj görünümleri yeniden yorumlanmış. Naturel cilt makyajını ve çıplak dudaklarını tamamlayan dumanlı göz makyajları pembe, menekşe ve yeşil gibi canlı, floral pastellerle farklılaşmış. Monokrom renkteki far harmanlanarak vurucu bir görünüm elde edilirken siyah ve hacimli kirpiklerle bakışlar çerçevelenerek görünümlere boyut ve derinlik katılmış.

valentino-paris-fashion-week-hair-make-up-beauty-eyeshadow

Fotoğraf: Go Runway

Modellerin saç görünümlerinde ise saç artisti Guido Palau'nun ilham kaynağı 70'lerin burjuva parti kızları olmuş. Sıkı, jet bitişli burgu topuzlar önden düşen birkaç tutamla son formuna getirilerek şık, elegant ve kendi halinde, eforsuz bir görünüm elde edilmiş. Pierpaolo Piccioli'nin canlı göz makyajlarıyla hareketlenen, eforsuz saçlarla tamamlanan romantik ve vurucu güzellik portresi 2019-20 Sonbahar/Kış sezonunun güzellik trendlerine ışık tutuyor.

 

ETİKETLER: VALENTİNO , PARİS MODA HAFTASI , 2019-20 SONBAHAR/KIŞ , DEFİLE MAKYAJI , RENKLİ FAR