06 Kasım 2016

Sezonun Işıldayan Trend Alarmı: Simli Dudaklar

EDİTÖR: E. ŞEVVAL YÜRÜTEN

Lily Aldridge

Fotoğraf: @lilyaldridge

Bu sezon minimalist güzellik trendlerini unutun!  Sezonun en ışıldayan trendi, simli dudaklar kapınıza dayandı. 2017 İlkbahar/Yaz defilelerinin patlayan trendinden ünlülerin son güzellik fenomenine dönüşen simli dudaklara siz de bu sezon şans verin.

Lily Aldridge

Pat McGrath Labs Lust 004

İlk kez Atelier Versace 2016 Sonbahar/Kış Couture şovunda tanık olduğumuz simli dudaklar tabiki makyaj duayeni Pat McGrath’in sihirli ellerinden çıkmıştı. Yarattığı yakut dudakları görücüye çıkartan makyaj artisti Pat McGrath ayrıca ilk ruj kitinin de ön gösterimini yapmıştı. Heyecanla beklenen Pat McGrath Labs Lust 004 piyasaya sürüldükten sonra Bella Hadid, Lily Aldridge, Hailey Baldwin ve daha birçok ünlü yüzün son güzellik obsesyonuna dönüştü.

Simli dudak fenomeni 2016 Sonbahar/Kış Couture’ünün ardından 2017 İlkbahar/Yaz sezonunda da ardı arkası kesilmeden devam etti. DKNY İlkbahar/Yaz 2017 şovunda seksi vampa dönüşen simli dudaklar, Fendi İlkbahar/Yaz 2017 şovunda ise ilhamını Disney’den aldı ve masalsı bir güzellik formuna büründü. Maison Margiela İlkbahar/Yaz 2017 şovunun tuhaf güzelliğinde ise simli dudaklar fütüristik bir etki altındaydı.

Önümüzdeki birkaç sezon yerini garantileyen simli dudakları bu sezon herkesten önce siz de deneyin. Kullanımı zor, uygulaması kolay olan son güzellik fenomeni partilerin kazanan makyajı olmaya aday görünüyor. İçinizdeki parti kızının açığa çıkarmanın tam vakti!

Meraklısına Not: Eğer uygulama konusunda aklınızda soru işaretleri varsa, M.A.C’in Instagram hesabında paylaştığı makyaj artisti Alev Karslı’nın simli dudakları nasıl yarattığını keşfedin. 

ETİKETLER: MAKYAJ , GÜZELLİK , SİMLİ DUDAKLAR , PAT MCGRATH , VOGUEİNSTAGRAM