23 Eylül 2016

Fendi Şovundaki Walt Disney İlhamı

YAZI: E. ŞEVVAL YÜRÜTEN

Gigi Hadid

Fotoğraf: Indigital

Dün gerçekleşen Fendi İlkbahar/Yaz 2017 şovu ardından konuşacak çok şey birikti; Karl Lagerfeld’in pastellerle yarattığı romantik ve büyüleyici koleksiyon, modanın güçlü ikilisi Hadid Kardeşlerin bir şovu daha ele geçirmesi ve ilk defa karşılaştığımız, kural bozan güzellik sırları... Londra’nın alternatif güzellik dünyasından sonra alışılmış güzellik normlarına sığındığımız Milano’da Karl Lagerfeld ters köşe yapıyor.

Gigi Hadid

İlhamını Disney filmi Wreck-It Ralph’ın şeker kızı Vanellope’den alan Karl, saç ve makyaj sanatçılarını epey zorluyor. Saç artisti Sam McKnight yarım topladığı saçları Fendi’nin renkli, tokalarıyla süslerken, makyaj duayeni Peter Philips şeker tadında pembe, simli dudaklar yarattı. Şeffaf dudak parlatıcısı üzerine simi sürdükten sonra dudak kontürü uygulayan Philips gözlerde dikkat çeken siyah eyeliner’ın çok sert olmaması için de göz kapağının üst kısmını çevrelememeyi tercih ediyor.

Gigi Hadid

Fotoğraf: @gigihadid

Bu eşsiz güzellik deneyimi Bella ve Gigi kardeşleri defile arkasında fazlasıyla eğlendirdi. Ablası Gigi Hadid, şovu açan kardeşi Bella Hadid’e desteğini Instagram üzerinden göstermeyi ihmal etmedi. Fotoğraf paylaşarak altına defile arkasında küçük kız kardeşini izlerken gözyaşlarını zor tuttuğunu belirten Gigi modanın güçlü ikilisinin kardeş dayanışmasını bir kez daha herkese gösterdi.

ETİKETLER: FENDİ , 2017İLKBAHARYAZ , MİLANO MODA HAFTASI , GİGİ HADİD , BELLA HADİD , SAÇ , MAKYAJ