23 Eylül 2018

Missoni'den Yeni Nesil Pastel Göz Makyajı

YAZI: EKİN KURBETÇİ

missoni-milano-fashion-week-2019-spring-summer-make-up-trend-kendall-jenner-bella-hadid

Fotoğraf: @lynseyalexander

Missoni, Milano Moda Haftası kapsamında gerçekleştirdiği 2019 İlkbahar/Yaz şovuyla 65. yılını kutladı. Defilenin gerçekleştiği atmosferin metalik dokuları ise modellerin güzelliğiyle paralel bir uyum sergiledi. Modellerin ultra parlak cildi ve ışıltılı pastel bakışlarıyla 'güzel uzaylılara' benzediğini söyleyen makyaj artisti Lynsey Alexander, bu görünüm için adeta bir kimyager gibi çalışmış.

missoni-milano-fashion-week-2019-spring-summer-make-up-trend-kendall-jenner-bella-hadid

Fotoğraf: @lynseyalexander

Krem ve pudra farlar ile MAC Reflects Glitter - Reflects Pearl'ü karıştıan makyaj artisti 'Bu görünüm oldukça futuristik ama yine de farklı bir dünyaya ait sihirli bir havası da var.' diyor. Modellerin bakışlarındaki renkler adeta bir pastel makyaj taşıma dersi niteliğinde. Turkuaz, mavi, lila, gümüş gibi tonlar normalde daha yumuşak bir hava için kullanılsa da bu renkler metalik dokularla birleştirilerek güçlü ve cesur bir etki elde edilmiş.

Farların uygulama noktası ise Londra Moda Haftası'nın favori görünümlerinden biri olan Simone Rocha'nın güzellik portresindeki gibi. Göz pınarlarından yukarıya doğru C şeklinde uygulanan ürün hem bakışları aydınlatmış hem de makyaja romantik bir etkiden ziyade daha aykırı bir duruş kazandırmış. Metalik dokular ve pastel tonlar, gece makyajının bu iki kullanması zor ama etkileyici dokusu için Missoni sizlere 2019 İlkbahar/Yaz güzelliğiyle ilham veriyor.

ETİKETLER: MİLANO MODA HAFTASI , 2019 İLKBAHAR/YAZ , MİSSON , PASTEL GÖZ MAKYAJI