02 Kasım 2016

Zayn Malik'in One Direction'dan Ayrılmasının Nedeni: Yeme Bozukluğu

YAZI: İNAN KIRDEMİR

Çok değil, sadece birkaç ay önce Zayn Malik'in konserlerine çıkamayacak kadar kaygılandığını yazmıştık. Sebebi ise anksiyete bozukluğuydu. Zayn rahatsızlığını saklayıp dört duvar arasında yaşamak yerine, Gigi Hadid'in de desteğiyle hayranlarıyla paylaşmayı tercih etti. Yazdığı açık mektupta tüm içtenliğiyle içinde bulunduğu durumun zorluğunu ve ağırlığını anlatan genç yıldız, sorunlarını kapalı kapılar ardında yaşamayı uygun gören Hollywood dünyasına da daha cesur, daha özgür ve daha samimi bir mesaj vermiş oldu.

Zayn'ın başa çıkmak zorunda olduğu tek rahatsızlığı anksiyete bozukluğu değilmiş. Dün yayınlanan otobiyografik kitabında, 23 yaşındaki müzisyen yeme bozukluğu yüzünden sıkıntılı bir dönem geçirdiğini ve neredeyse yaşama sevincini yitirdiğini kaleme aldı. Bu yeme bozukluğu Zayn'ın One Direction grubundan ayrılmasının en büyük sebebiymiş. 

Zayn MalikFotoğraf: @zayn

Kimi zaman yemek yememe süresinin üç güne çıktığını söyleyen Zayn, o günlere dönüp baktığında hastalığını çok geç fark ettiğini kabul ediyor.  O şimdilerde ikinci stüdyo albümü için Los Angeles'ta arı gibi çalışıyor. Stüdyo ortamı kendisine konser sahnesinden daha iyi geliyormuş. Tek başına spotların altında olmaktan kaygı duyan müzisyen artık daha iyi. Donatella Versace ile Versus projesi, Giuseppe Zanotti ile hazırlayacağı kapsül koleksiyon, dün yayınlanan otobiyografik kitabı Zayn ve her şart ve koşulda yanında olduğunu belirten aşkı Gigi Hadid. Zayn iyileşmenin formülünü çözmüş gibi: yüksek dozda üretim ve güvenli bir aşk.

ETİKETLER: ZAYN MALİK , ZAYN , GİGİ HADİD , YEME BOZUKLUĞU