20 Ocak 2017

Yüksek Moda Sokakla Buluşursa: Louis Vuitton x Supreme

YAZI: İNAN KIRDEMİR

Paris Erkek Moda Haftası’nda Sonbahar/Kış 2017 koleksiyonunu sunan Louis Vuitton’un en büyük sürprizi New Yorklu streetwear markası Supreme ile hazırladığı kapsül koleksiyondu. Defileden paylaşılan ilk kare itibariyle sosyal medyada arzu nesnesine dönüşen bu koleksiyon, New York’un eklektik, özgür ve haz üzerine kurulu sanat sahnesini Paris’e taşımakla beraber, Louis Vuitton gibi bir yüksek moda aristokratını sokakla buluşturdu.

Louis Vuitton x SupremeFotoğraf: @voguehommes

Biraz geçmişe dönersek, bu işbirliğinin 2000’lerin başında sadece bir hayalden ibaret olduğunu söyleyebiliriz. Louis Vuitton ve Supreme buluşması, aslında bir ilk değil. İki markanın ilk tanışması 2000 yılında, Louis Vuitton'un Supreme'e yolladığı bir ihtarnameye dayanıyor. O dönem, LV esintili tişörtlerinden dolayı Louis Vuitton ile sorunlu bir ilişki kuran Supreme, bugün LV podyumunun en cool aktörlerinden.

Louis Vuitton x SupremeFotoğraf: @voguehommes

17 yıl sonra dengeleri değiştiren Louis Vuitton x Supreme işbirliği, şimiden aksesuarlarıyla önümüzdeki Sonbahar/Kış sezonunun nabzını tutacak gibi. 

Louis Vuitton x SupremeFotoğraf: @voguehommes

Louis Vuitton'un erkek hazır giyim koleksiyonlarından sorumlu olan sanat direktörü Kim Jones: "Bu gördüğünüz koleksiyon bir yıllık süren bir çalışmanın sonucu. Herkesin yenilik beklediği bir dünyada taze ve yenilenmiş enerji her zaman iyidir." diyor.

ETİKETLER: LOUİS VUİTTON , SUPREME , 2017 PARİS ERKEK MODA HAFTASI , KİM JONES , LOUİS VUİTTON X SUPREME