25 Haziran 2019

Yılın Moda İkonu Naomi Campbell

YAZI: İNAN KIRDEMİR

Naomi Campbell

Fotoğraf: Getty Images Turkey

British Fashion Council (İngiliz Moda Konseyi) açıkladı: Yılın moda ikonu Naomi Campbell!

Moda ikonluğu yalnızca stil sahibi olmak ve cesur bir stil kimliği imşa etmek değil. Duruşunuzla, yaptıklarınızla, görünümüzle ve söylemlerinizle de ilham verebilmek aslında. Tıpkı Naomi Campbell gibi. O 90'lardan bu yana yüksek moda podyumunun vazgeçilmez ismi. Moda dünyasına kattıklarıysa tartışılmaz. Genç kızlara verdiği destek, Fashion Relief projesiyle Afrika'da yürüttüğü sosyal sorumluluk projeleri ve yıldızlı bir kariyer. Tüm bu nitelikler yan yana gelince, British Fashion Council'in (İngiliz Moda Konseyi) Campbell'ı yılın moda ikonu seçmesi kaçınılmaz tabii.

"Bu ödülü ondan daha fazla hak edecek bir isim düşünemiyoruz. Hem kadınlara verdiği güç, hem de olağanüstü kariyeriyle gerçek bir Londralı, gerçek bir ikon Naomi" diyor Caroline Rush, British Fashion Council başkanı. 

Aralık ayında, Londra'da düzenlenmesi planlanan Fashion Awards 2019 töreninde bu öze ödülle onurlandırılacak Campbell. Geçtiğimiz yıl aynı ödülü Donatella Versace'nin aldığını da not düşelim. 

Naomi Campbell'ın En İkonik Podyum Görünümleri

 

ETİKETLER: NAOMİ CAMPBELL , YILIN MODA İKONU , BRİTİSH FASHİON AWARDS 2019 , İNGİLİZ MODA KONSEYİ , BRİTİSH FASHİON COUNCİL