25 Nisan 2017

Vücudunuzla Barışmayı Kim Kardashian'dan Öğrenin

YAZI: İNAN KIRDEMİR

Kim Kardashian, hiçbir zaman çok zayıf bir kadın olmadı. Normların dışına çıkan basenleri ve kalçalarıyla, son derece seksi görünmenin mümkün olabildiğini de kanıtladı hatta. Bu konuda, dijital dünyanın tılsımlı fotoğraf filtrelerinin hakkını vermek gerekir. Sosyal medya hesaplarında filtresiz tek bir fotoğraf dahi paylaşmayan Kim sayesinde, fiziksel kusurların en azından dijital fotoğraflarda tedavülden kalktığını söyleyebiliriz fakat görünen o ki, Kim için Photoshop'suz fotoğraflarının yayınlanması da hiç sorun değil. O artık geniş basenlerini, fazla kilolarını ve selülitlerini dert etmiyor. 

Kim KardashianFotoğraf: @kimdashsource

Meksika, Tulum'da tatilde olan Kim'in kariyeri boyunca belki de ilk kez böylesine sansürsüz fotoğrafları paylaşıldı. Kısa sürede sosyal medyanın en çok konuşulan fotoğrafları arasına giren Kim ve selülitleri, eleştiri oklarının hedefi olsa da, bu konuyu bir de 'body positivity' penceresinden ele almalı. 

Kim'in kendini mutsuz, tedirgin veya rahatsız hissettiği tek bir kare bile yok. Özgüveni ise, kırmızı halıdaki kadar yerinde. "Arkadaşlarım fiziğim için benden utanıyor ama pek aldırmıyorum." diyebilecek kadar da kendisiyle barışık. Sırf bu yüzden Kim Kardashian'a duyduğunuz sevgiyi veya nefreti bir kenara koyup ve cesaretini tebrik etmeli. 

 

Kim Kardashian Hakkında Bilmeniz Gerekenler

ETİKETLER: KİM KARDASHİAN , MEKSİKA , TULUM , BODY POSİTİVİTY , SELÜLİT