06 Ağustos 2019

Victoria's Secret'ın İlk Trans Modeli: Valentina Sampaio

YAZI: ELİF ALTINTAŞ

valentina sampaioFotoğraf: @valentts

Victoria’s Secret ilk transeksüel modelini gururla sunar!

2018 yılının sonunda yaptığı açıklamalardan dolayı topa tutulan, markanın Pazarlama Genel Müdürü Ed Razek, transeksüel ve büyük beden modellerin 'fantazi'nin bir parçası olmadığını söylemesinin üzerinden neredeyse bir yıl geçti.

Geçtiğimiz yıl yaptığı açıklamalardan sonra topa tutulan Razak, eleştiri oklarının hedefi olmuş ve şovun tüm zamanların en düşük reyting seviyesine ulaşmasının asıl sebebi olarak gösterilmişti. Bu nedenle 25 yıllık ikonik yılbaşı defilelerine kısa bir mola verdiğini duyuran şirket, bir nevi geri adım atarak, Brezilyalı trans model Valentina Sampaio ile Victoria's Secret'ın genç Pink serisi için anlaşma sağladı.

valentina sampaioFotoğraf: @valentts

Bu haberi Instagram üzerinden ''Asla hayal kurmayı bırakma'' başlıklı bir yazıyla duyuran Sampaio, Victoria's Secret tarihindeki ilk trans model. Ancak genç model, tarih yazma konusuna yabancı değil. Sampaio aynı zamanda 2017 yılında Vogue Paris'in kapağına konuk olmuş ilk trans model.

Moda endüstrisinin kapsayıcılığa yönelmesine rağmen, Victoria's Secret yıldan yıla inanılmaz derecede dar bir 'fantazi' sunmaya devam ederek geride kaldı ve Razek istifa çağrılarını dikkate alarak, bugün itıbariyle dümeni terk etti.

ETİKETLER: VALENTİNA SAMPAİO , VİCTORİAS SECRET , ED RAZEK