10 Eylül 2017

Victoria Beckham: "Zarafet de Güçlü Olabilir!"

YAZI: İNAN KIRDEMİR

Victoria Beckham, 2008 yılında ilk koleksiyonunu New York Moda Haftası kapsamında tanıttığında, moda otoriteleri tarafından pek ciddiye alınmadı. Moda eleştirmeni Nicole Phelps, şaşırtıcı bulduğunu ifade ettiği koleksiyondan ziyade Victoria Beckham’a verilen ‘Lüks Baharat’ (Posh Spice) lakabıyla daha çok ilgiliydi.

"Kendime alabileceğim kıyafetler tasarlamaya özen göstereceğim."

Geçici elbiseler tasarlamak istemiyordu Beckham. Bu tutumunu, kendi tasarımlarında bir prensip haline getirmekte kararlıydı. “Akıllı alışveriş yapıyorum. Kendime alabileceğim kıyafetler tasarlamaya özen göstereceğim.“ dediğinde, yüksek moda heyetini Victoria Beckham’ın tasarımcılık kariyerinin istikrarlı ve her sezon çıtasını biraz daha yükselterek günümüze kadar devam edeceğine ihtimal vermiyordu.

Victoria Beckham

Fotoğraf: Instagram/@vogueparis

Azmi, kararlılığı, disiplini ve kusursuz bir şekilde inşa ettiği stil ikonluğu sayesinde aradan 9 yıl geçmesine rağmen, hala Victoria Beckham’ı konuşuyorsak bir zamanların ‘Lüks Baharatı’ tasarımcılık rüştünü sonunda ispat etmiş demektir. New York Moda Haftası takviminin en çok rağbet gören tasarımcılarından biri olan Victoria Beckham, artık kendi zevkine hitap eden elbiseler tasarlamanın dışında modaya özgür bir dişilik kimliği de kazandırmakla meşgul. Maskülen çizgilere narin bir duruş eklediği son İlkbahar/Yaz 2018 koleksiyonunda, sözünü ettiği bu yeni dişiliği tek bir cümleyle anlatıyor Beckham: "Zarafet de güçlü olabilir!"

Victoria Beckham İlkbahar/Yaz 2018 Defilesinden 4 Stil Kodu

ETİKETLER: VİCTORİA BECKHAM , 2018 İLKBAHAR/YAZ , NEW YORK MODA HAFTASI , NEW YORK