01 Nisan 2017

Tiffany Pırlantası

Tiffany & Co. ikonik Tiffany Setting tek taşının 130’uncu yılını kutluyor. Dünyada çıkarılan en iyi pırlantaların yüzde 99’undan fazlasını reddederek Tiffany mükemmelliğini vurgulayan marka, aşkın sembolü olmaya devam ediyor.

tiffany

Aşkın Sembolü

1886 yılında dünyaya tanıtılan, ilk altı tırnaklı yüzük montürü Tiffany Setting ve tüm Tiffany tektaş yüzükleri, aşkın sembolü olarak kabul görmüştür. Tektaş yüzük seçimi, bir çiftin birlikte bir ömür sürecek yolculuklarının sadece başlangıcıdır. Tiffany bu yolculuğu göz önünde bulundurarak, nesilden nesile aktarılacak, kişisel mirasın bir parçası olacak yüzükler tasarlamaktadır. Bu yüzükler trendlerin, modanın değişkenliğinden hiçbir zaman etkilenmeyecektir. Dünyanın en derin aşk öykülerinin parçası olmuş Tiffany tektaşları efsanevi bir el işçiliği ile üretilir.

tiffany

Mükemmellik Arayışı

Tiffany Setting, diğer tek taşlardan farklıdır çünkü Tiffany dünyada çıkarılan en iyi pırlantaların yüzde 99.96’sını reddeder ve mükemmel pırlantayı ararken, Tiffany standartları 4C (cut/kesim, color/renk, clearity/berraklık, carat/karat) kuralının da ötesine gider.

tiffany

 

130 Yıllık Serüven

Tiffany, yüksek kalitedeki pırlantalarının ham halini kendi madenlerinden veya dünyada bilinen güvenilir tedarikçilerden temin eder. Daha sonra kendi tesislerinde, bu taşların kesimini ve parlatılma işlemini gerçekleştirir. Pırlanta tedarik zincirinin sürdürülebilirliği Tiffany için çok önemlidir. Marka kalite anlayışından asla ödün vermez.

ETİKETLER: VOGUEWEDDİNG , TİFFANY&CO. , TİFFANY SETTİNG , TEK TAŞ