22 Ocak 2014

Tasarımda marka olmak

Geçtiğimiz yıl kurulan Made in L’Appart, kendi markalarını kurarak ilerlemeyi tercih eden Türk tasarımcılara destek vermek amacıyla hayata geçen bir danışmanlık programı. Giyimden aksesuara farklı alanlarda tasarım yapan altı tasarımcının yer aldığı projede White Posture beyaz gömlekleriye Pelin Dumlu, renkli tasarımların yer aldığı Freak is the New Black markasıyla Melis Acar, minimalist Ekria takı tasarımlarıyla Esra Karadeniz, deri giyim hazırlayan Zeynep Özlem Alpay'ın markası Zeynep Arçay, çocuk giyim markası LiaLea ve şapka tasarımlarıyla Merve Bayındır bulunuyor.

 

Tasarımcılara bir koleksiyonun hazırlanma sürecinden imaj ve katalog çekimlerine, basın ilişkilerinden satış desteğine kadar pek çok farklı alanda 360 derece stratejik danışmanlık hizmeti veren projede en önemli detay Türk tasarımcıların uluslararası takvime paralel koleksiyon hazırlamaları. Bu tasarımcıların özellikle uluslararası fuarlara katılımları da Made in L’Appart projesinin farklı ayaklarından biri.

 

Made in L’Appart bünyesinde genç tasarımcılar dışında markalaşma sürecini doğru biçimde tamamlamak ve hem Türkiye’de hem de dünyada yeni satış noktaları edinmek isteyen firmalar da bulunuyor.

 

Siz de kendi tasarım markanızı kurdunuz ve bu proje kapsamında profesyonel seçici kurul değerlendirmesine katılmak ister misiniz? Detaylı bilgi almak için irtibat adresi: press.tr@lappartpr.com

İlgili Başlıklar