12 Şubat 2020

Stella McCartney'in Sürdürülebilir Düşler Ülkesi

YAZI: ZEYNEP GÜR

stella,mccartney

 

Moda dünyasının sürdürülebilir kraliçesi Stella McCartney'den ekolojik dengeye atıfta bulunan bir kampanya daha. Ünlü tasarımcının en güncel kapsül koleksiyonu We Are the Weather, moda dünyasının tanıdık simalarından çok, anonim modellere yöneliyor. Stella McCartney'nin yıllar yılı markasının yüzü olan Kate Moss, Naomi Campbell ve Yasmin Le Bon gibi süpermodellerden ziyade, yeni tip modeller çıkıyor karşımıza. Stella McCartney'in bu dahiyane hamlesi sayesinde kampanya karelerinin odak noktası tanıdık yüzlerin gölgede bıraktığı o flu arkaplan oluyor. 

stella,mccartney,we,are,the,weather

Fotoğrafçı Lee Whittaker'ın hayalperest moodboard'unu Kanada'nın misafirperver doğasında yer alan fanus bir ada oluşturuyor. Lee Whittaker'ın objektifi karşısına geçen isimsiz ada sakinleri, doğanın altın tepside sunduklarını tüm benliğiyle kabul ediyor. Stella McCartney'in moda anlayışının doğadaki yansımaları...

Moda endüstrisinin sayılı örnek figürlerinden Stella McCartney, çevrecilik ve hayvan haklarını en güncel kampanyasında da markasının merkezine koymaya devam ediyor. McCartney, fotoğrafçı Whittaker ve stilist Lee Trigg'in ortak vizyonunu katıksız bir şekilde yansıtan We Are the Weather kampanyası, Kanada'daki bu izole bölgede yaşayan lokallerin günlük yaşantısına müdahele etmeden meraklı bir seyirci gibi dahil oluyor.

ETİKETLER: STELLA MCCARTNEY , SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK , DOĞAL YAŞAM , MODADA SÜRDÜRÜLEBİRLİK